„V této věci byly zahájeny úkony trestního řízení, a to pod dozorem Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5,“ doplnila mluvčí. Jakékoli podrobnosti Zenklová uvést odmítla, a s jakým podezřením se pražská policie kompromitací Forejta zabývá, tak zůstává nejasné.

K otevření celé věci už minulý týden vyzval ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). „Pokud ta nahrávka byla vytvořena za účelem vydírání pana Forejta, případně lidí z jeho okolí nebo nějaké kriminální činnosti, tak by bezpochyby vyšetřování probíhat mělo,“ řekl k tomu šéf resortu vnitra.

Zabývalo se tím protidrogové

Forejt je podle dřívějších informací z médií, která nahrávku koupila, na videu zachycen při konzumaci bílého prášku nebo při různých sexuálních praktikách. Nahrávku šířila dvojice mužů s kriminální minulostí.

Že se nahrávkou zabývala celostátní protidrogová centrála, potvrdil už dříve její šéf Jakub Frydrych. Mluvčí útvaru Barbora Kudláčková v této souvislosti uvedla, že detektivové především vyhodnocovali informace z veřejných zdrojů, a vzhledem ke specializaci centrály na organizovaný zločin s přesahem do zahraničí naznačila právě možné předání celé věci na některý z územních odborů policie.

Forejt na funkci rezignoval minulý týden, podle oficiálního vyjádření Hradu z osobních a zdravotních důvodů. [celá zpráva] Sám s médii nekomunikuje. Ve funkci Forejta nahradil Miroslav Sklenář, který na této pozici působil před ním. [celá zpráva]