„Na horách na severu a severovýchodě ČR se vyskytne trvalejší sněžení, ve kterém od středečního večera do pátečního poledne předpokládáme 15 až 30 centimetrů, na návětří hor až 40 centimetrů nového sněhu,” uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

V oblasti Krušných hor, Šumavy a Českomoravské vrchoviny by mělo být sněžení slabší a mělo by tam napadnout mezi 5 a 12 centimetry sněhu.

Vedle sněžení bude ve čtvrtek zesilovat i vítr, který bude mít v nížinách v nárazech rychlost až 72 kilometrů v hodině, na horách až 108 kilometrů v hodině. Nejvíce by mělo foukat v noci na pátek, v průběhu dne bude vítr slábnout.

Celkové srážky (mm) za 72 hodin (dle modelu DWD) k 06:00 UTC 3. 12.

Celkové srážky (mm) za 72 hodin (dle modelu DWD) k 6.00 UTC 3. 12.

FOTO: Český hydrometeorologický ústav

„Při sněžení a větru se na horách a na Českomoravské vrchovině budou tvořit sněhové jazyky, na hřebenech hor i závěje,” upozornili meteorologové.

Výstraha před sněžením platí pro pohraniční okresy Ústeckého, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého a Moravskoslezského kraje a pro Vysočinu. Vítr bude od pátku hrozit na celém území s výjimkou Zlínského kraje.