„Nekandiduji proti někomu, ale pro něco. ČSSD je objektivně v krizi a potřebuje změnu, programovou i personální. Rozhodl jsem se, že tuto změnu sociální demokracii nabídnu,“ řekl Právu Tejc.

KOMENTÁŘ DNE:
Piráti bez chutě vyrazit na zteč - Na zteč vyrážejí polarizátoři, kterým nevadí být lídry, Piráti vydávají prohlášení, komentuje postoje sněmovní strany Alexandr Mitrofanov. Čtěte zde>>
 Macronův newspeak v Europarlamentu – Suverenita EU proti národnímu egoismu? Nad projevem francouzského prezidenta se pozastavuje Alexander Tomský. Čtěte zde>>

„Bohuslav Sobotka a Milan Chovanec dostali na posledním sjezdu téměř absolutní moc a šanci ukázat, co umí. A výsledkem je propad sociální demokracie. Pokud něco funguje, nemá se to měnit. A opačně to platí také,“ řekl Právu.

Pokud by post na březnovém sjezdu strany získal, chtěl by ČSSD zaměřit na běžné problémy lidí. „Měli bychom tlačit na snížení rozdílu mezi průměrnou mzdou a důchodem, po čtyřiceti letech práce by naši rodiče a prarodiče neměli živořit. Ve spolupráci s obcemi bychom měli nabídnout mladým lidem s dětmi bezúročné půjčky a pomoc s infrastrukturou při výstavbě vlastního bydlení,“ přiblížil některé své návrhy.

Mezi ty patří i zpřísnění azylového zákona, které by zrychlilo vyhoštění uprchlíků, kteří nezískají azyl. Návrh však Sobotka tvrdě odsoudil a označil jej za populismus a hnědé tendence.

Tejc je členem strany od roku 1997. Po čtyřech letech v brněnské komunální politice se dostal poprvé do Sněmovny v roce 2006. V roce 2011 se stal předsedou poslaneckého klubu ČSSD.

Dlouhá léta byl považován za Sobotkova spojence. To se však změnilo v roce 2013, kdy se Tejc po volbách do Sněmovny zúčastnil tajné schůzky několika vysoce postavených členů strany s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Po schůzce se pak pokusili Sobotku odvolat z postu předsedy strany.