Překvapivá slova o nabídce Danielu Hůlkovi ze strany jedné z nejlepších světových operních scén zazněla konkrétně v rozhovoru pro týdeník Týden, následně je citovala i další česká média. Co přesně prezident řekl?

„Pokud jsem správně informován, tak Daniel Hůlka dostal nedávno nabídku od Vídeňské státní opery, aby v ní hostoval. Je to skvělý operní – nikoli pouze muzikálový – zpěvák. A položte si otázku, kolik našich zpěváků může hostovat ve Vídeňské státní opeře,“ řekl Zeman.

Tato slova začaly na sociálních sítích zpochybňovat české operní kruhy s tím, že Daniel Hůlka je sice populární hvězdou muzikálového žánru, ovšem na to, aby zpíval na prestižní operní scéně, nemá dispozice.

Vídeňská scéna vzápětí slova českého prezidenta dementovala. „Pan Hůlka nemá v současnosti naplánováno žádné vystoupení ve Vídeňské státní opeře,“ potvrdil deníku Právo mluvčí vídeňské scény André Comploi.

Nejspíše došlo k nedorozumění, míní manažerka

Manažerka Daniela Hůlky na dotaz Práva a po konzultaci se zpěvákem uvedla, že mezi ním a prezidentem Zemanem nejspíš došlo k nedorozumění.

„Věc se má tak, že Daniel Hůlka je již delší dobu v jednání s agenturou, která projevila zájem zprostředkovat mu vystoupení ve Vídni, v Německu a v Rusku,“ řekla Hůlkova manažerka Ema Krahulíková s tím, že bližší detaily koncertní série zatím nejsou známy. Na připomínku, že nabídka agentury na koncertní turné je přece něco úplně jiného než nabídka z Vídeňské státní opery, řekla, že asi došlo k nepochopení. Skutečně nemělo jít o Vídeňskou státní operu, ale o Vídeň.

„Nevím, co si spolu pánové Hůlka a Zeman řekli, ale celá situace mě mrzí, protože Dan je opravdu dobrý zpěvák,“ řekla jeho manažerka.