Průzkum na objednávku MF Dnes ukázal, že více než sedm procent dotázaných by chtělo do čela kabinetu hlavu komunistů Vojtěcha Filipa. Čtvrtou pozici v pomyslném žebříčku obsadil s 5,7 procenta Karel Schwarzenberg, který je předsedou TOP 09. Za zmínku ještě stojí šéf zelených Ondřej Liška, který si získal podporu 3,2 procenta dotázaných.

Osm procent respondentů dalo hlas jiným politikům. Velká část lidí však neměla žádnou představu o tom, kdo by měl v příštím volebním období vládnout. Celkem 39,4 procenta lidí zakroužkovala odpověď "nevím“. 

Červencový volební model Medianu přisoudil vítězství v mimořádných volbách soc. dem. Ti by se dostali do Sněmovny se ziskem 34,8 procenta, za nimi se ztrátou 3,4 procenta občanští demokraté (31,4 procenta) a třetí komunisté 11,9 procenta hlasů. Do Sněmovny by se dostali ještě lidovci (7,8 procenta) a strana TOP 09 (5,6 procenta). [celá zpráva]

Podle ředitele agentury Přemysla Čecha podpora předsedů partají zhruba odpovídá voličským preferencím jejich stran. Dvě nejsilnější strany by se měly přetahovat o prvenství po celou dobu předvolebního období. O vítězství pak rozhodnou váhaví nebo nerozhodnutí voliči, sdělil listu Čech.

Koho chtějí lidé do čela vlády?
Mirek Topolánek19,2 %
Jiří Paroubek17,4 %
Vojtěch Filip 7,1 %
Karel Schwarzenberg5,7 %
Ondřej Liška3,2 %
Někdo jiný8 %
Neví39,4 %