Hlavní obsah

Větší bezpečí v Nemocnici Nový Jičín zajišťuje nový vjezdový systém

9. 6. 2020, 20:21
Novinky, Radka Miloševská

Nemocnice Nový Jičín vychází vstříc klientům i zaměstnancům a také návštěvníkům přilehlého městského parku. Nový režim na centrálním parkovišti umožňuje parkování zdarma i za symbolický poplatek.

Foto: Martin Janík

V souvislosti s novým závorovým systémem nabízí Nemocnice Nový Jičín, po dohodě s místní radnicí, nově veřejnosti i klientům řadu benefitů.

Článek

Zároveň má nemocnice zcela nový vjezdový systém, který zaručí v rozsáhlém areálu větší bezpečnost.

Novojičínská nemocnice neměla zabezpečen vjezd do areálu formou závorového systému již řadu let. Dřívější nefunkční závora byla stále otevřená. „Na toto bezpečnostní riziko upozornil i výstup z provedeného bezpečnostního auditu na ochranu měkkých cílů v novojičínské nemocnici.

„S vyhlášením nouzového stavu a povinné kontroly vstupu do nemocnic musela i ta novojičínská přistoupit k rychlému řešení. A to se nám podařilo,“ vysvětlil David Koribský, místopředseda představenstva Nemocnice Nový Jičín. Tato investiční akce byla financována formou reinvestice, tedy se souhlasem Moravskoslezského kraje, který je majitelem dotčených pozemků a budov.

V souvislosti s novým závorovým systémem Nemocnice Nový Jičín, po dohodě s místní radnicí, nabízí nově veřejnosti i klientům řadu benefitů. Pro všechny řidiče je vjezd na centrální parkoviště v ulici K Nemocnici v čase 15:30 až 20:00 zdarma, což využijí nejen pacienti a jejich příbuzní, ale i návštěvníci přilehlého volnočasového areálu ve Smetanových sadech.

„Přes noc je pak umožněn vjezd na centrální parkoviště za jednotnou zvýhodněnou cenu 20 korun, hodinová sazba je v tomto čase zrušena. Využívat tuto službu budou zejména zaměstnanci na nočních směnách. Parkování zdarma mají taktéž možnost využít klienti nemocniční Lékárny Agel, kteří při nákupu obdrží storno poplatku za parkování,“ pokračuje místopředseda představenstva.

V blízké budoucnosti parkování přímo u Nemocnice Nový Jičín usnadní také nová odstavná plocha. V současné době probíhá soutěž na dodavatele stavebních úprav a po jejich dokončení zde bude k dispozici dalších 33 parkovacích stání.

„Díky nim budou uvolněny vybrané prostory uvnitř nemocničního areálu, kde vzniknou nové parkovací kapacity pro pacienty i návštěvy. Také, po dohodě s majitelem sousedního pozemku, bylo rozšířeno přímo v nemocnici stání pro zdejší personál s kapacitou 25 míst,“ uvedl Koribský s tím, že vedení nemocnice myslí i na pacienty, kteří se léčí na oddělení radioterapie.

Přímo pro ně zde bylo zřízeno vyhrazené parkování, které se nachází v těsně blízkosti tohoto oddělení a je jim umožněn vjezd do areálu nemocnice zdarma.  „Vjezd zdarma byl pak také rozšířen nikoliv jen na vozidla, kde je řidičem držitel průkazu ZTP a ZTP-P, ale i na vozidla, kde je řidičem jejich doprovod,“ dodal na závěr místopředseda představenstva.

Nově budou moci využít zvýhodněného parkování i pacienti hemodialyzačního oddělení. Proti úhradě 50,- Kč obdrží výjezdové lístky na jejich týdenní léčbu.

Reklama

Související témata:

Výběr článků