Hlavní obsah

V sobotu bude zámkem v Mníšku pod Brdy chodit Bílá paní

17. 11. 2016, 11:21
Novinky, Marie Charvátová

V sobotu 19. listopadu zve zámek v Mníšku pod Brdy rodiny s dětmi na romantickou Podvečerní prohlídku s andělem a Bílou paní. Začíná od 16 hodin. Prohlídky pro děti se ale konají po celý víkend, navštívit můžete Pohádkové prohlídky s princeznou Aničkou.

Foto: Anna Čelouchová
Článek

V těchto dnech se už stmívá brzy odpoledne, a to je příležitost pro Bílou paní, která pravidelně zámek navštěvuje, ráda se tu prochází chodbami a svítí si svíčkou. Děti ji zahlédnou v sobotu v 16 hodin při Podvečerní prohlídce. Pokud budou potichu, aby ji nevyplašily, přeci jen je to duch, tak jim určitě i zamává.

Velkou svíci bude mít také anděl, kterého děti potkají v zámecké kapli. Ten už není tak plachý, dokonce k dětem promluví a s pomocí pasovacího meče je povýší do šlechtického stavu. Připomene slavnou památku stavitele zámku, rytíře Serváce.

Dětské prohlídky můžete ale navštívit po celý víkend. V sobotu i neděli jsou připraveny Pohádkové prohlídky s princeznou Aničkou, na kterých děti hádají pohádky, i Kouzelné sklepení s pohádkovými bytostmi. Otevřen bude také výtvarný ateliér.

Reklama

Výběr článků