Hlavní obsah

Revivalová skupina The Backwards slaví dvacet let činnosti

3. 9. 2015, 18:13
Novinky, Viera Žiaková

Úctyhodných dvacet let úspěšného působení na hudební scéně oslaví známá košická Beatles revivalová kapela THE BACKWARDS také svým tradičním podzimním turné po České republice, čítajícím celkem deset zastávek.

Foto: Viera Žiaková
Článek

Kapela je jedním z nejlepších Beatles revivalů na světě. Největším úspěchem čtveřice je dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Účinkovali také v hudebně-zábavných pořadech všech našich i slovenských televizí. Své hudební vzory s úspěchem ztvárnili v muzikálových a hudebně-dramatických projektech na scénách Divadla Spirála v Praze, Nové scény v Bratislavě a Národního divadla moravskoslezského v Ostravě.

V srpnu roku 2007 kapela dobyla další metu - několikrát vystoupila v Liverpoolu ve slavném Cavern clubu, kolébce Beatles. Hráli také v rádiu BBC Merseyside, jako předkapela legendy Rock and Rollu Little Richarda, navštívili místa spojené s historií Beatles a potkali se s lidmi, kteří pamatují éru největší a nejslavnější legendy v dějinách světové popmusic.

Kromě několika turné po USA se již každoroční tradicí stalo podzimní turné po České republice, stejně tomu bude i letos. Kapela v rámci své Tour 20 let vystoupí s hudebně - vizuální show BEATLES LEGENDS, která mapuje celé období tvorby legendárních Beatles - 4 kostýmové převleky ve 2,5 hodinové show.

Mimo známých a osvědčených hitů z raného období "Beatlemánie", kapela ve 2. části zahraje skladby z alb Rubber Soul a Revolver. Ve 3. části diváci uslyší hity z alb Sgt. Pepper´s a Magical Mystery Tour a nakonec písně z období „Abbey Road“ (Let It Be, Hey Jude, Something, Here Comes The Sun, Ob-la-di Ob-la-da, atd.).

Termíny turné: 7. 10. PRAHA - Music Club Roxy, 21. 10. ČESKÁ LÍPA - Jiráskovo divadlo, 22. 10. JABLONEC NAD NISOU - Městské divadlo, 29. 10. HRADEC KRÁLOVÉ - Adalbertinum, 3. 11. PŘEROV - Městský dům, 25. 11. SVITAVY - Multikulturní centrum Fabrika, 27. 11. PRAHA - Divadlo Palace, 9. 12. BRNO - Kulturní dům Rubín, 27. 12. JESENÍK - Městské divadlo, 31. 1. PLZEŇ - Měšťanská beseda

Reklama

Související témata:

Výběr článků