Hlavní obsah

Rekonstrukce dětského oddělení Nemocnice Prostějov již pomalu finišuje

18. 4. 2018, 19:58
Novinky, Radka Miloševská

Práce na významné investiční akci prostějovské nemocnice - rekonstrukci dětského oddělení, kterou nemocnice zahájila na sklonku loňského roku, se pomalu blíží k závěru.

Foto: Barbora Olejníková

Díky změnám dispozic budou prostory pro pacienty větší.Komfortnější bude také zázemí pro zdravotnický personál.

Článek

Dětské oddělení dostává nový kabát po 30 letech a malí pacienti by se do nového prostřední měli vrátit nejpozději během měsíce června. Investice do stavebních úprav a modernizace vybavení si vyžádala 19 miliónů korun.

„Díky změnám dispozic budou prostory pro pacienty větší. Komfortnější bude také zázemí pro zdravotnický personál. Celkově přibude i počet lůžek, a to na celkových 25,“ prozradil hlavní správce Středomoravské nemocniční Ing. Pavel Gottwald s tím, že nejnáročnější práce mají již stavební dělníci za sebou.

Rekonstrukce byla zahájena těsně před Vánocemi loňského roku. „Začalo se s bouracími pracemi, následovaly úpravy dispozičního řešení, instalace nové elektro a vzduchotechniky. Velkou novinkou bude klimatizace, která na oddělení dosud chyběla,“ popisuje Ing. Gottwald s tím, že nyní probíhá instalace nového výtahu, připojují se klimatizační jednotky, začínají se pokládat podlahové krytiny a kompletuje se elektroinstalace. Na závěr bude oddělení vybaveno novým nábytkem a zdravotnickou technikou.  

Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny Agel, se i po dobu rekonstrukce stará o dětské pacienty, jejichž zdravotní stav vyžaduje hospitalizaci. Dětské oddělení je po dobu rekonstrukce přestěhováno o jedno podlaží níže, do prostor oddělení ORL.

„Za dočasné nepohodlí spojené se stavbou se pacientům omlouváme a děkujeme za jejich toleranci a shovívavost. Věřím, že konečný výsledek bude stát za to,“ uvedla předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční MUDr. Marie Marsová, MBA.

Reklama

Výběr článků