Hlavní obsah

První výročí projektu oslaví Integrace 3P soutěží o hokejky Tomáše Urbana

30. 1. 2020, 7:28
Novinky, Lenka Žáčková

Příklady táhnou a těch správných není nikdy dost. Před pár dny Integrace 3P, z. s. veřejnosti představila nového patrona projektu Vostrá pomoc, kterým je hokejista Tomáš Urban. K 1. výročí realizace projektu juniorský útočník věnoval neziskové organizaci 3 hokejky, o které si můžete zasoutěžit.

Foto: Archiv Integrace 3P, z.s.

Tomáš Urban, přezdívaný Urby v plné zbroji

Článek

S hokejkami Tomáš Urban přezdívaný Urby odehrál několik zápasů nejen za Rytíře Kladno mezi juniory, ale provětral je i v zápasech za A-tým Baník Sokolov.

Loni v lednu zhruba po roce příprav Integrace 3P, z. s. spustila nový projekt Vostrá pomoc. Ten se ve své podstatě začal rodit již v roce 2017 a do světa byl slavnostně vypuštěn 19. ledna v pražském OC Štěrboholy za vydatné podpory zpěvačky Olgy Lounové, producenta, režiséra a herce Petra Jákla, jeho manželky Romany Jákl Vítové, zprávařky Kristiny Kloubkové, projekt podpořila i moderátorka Andrea Anthony, tehdy ještě Košťálová.

Jak a proč projekt vlastně vznikl? Integraci 3P, z. s. oslovovalo stále více lidí, kteří chtěli pomoci svým kamarádům, kteří byli dříve aktivními sportovci a po své sezoně se nedokázali adekvátně zařadit do společnosti a potýkali se se zdravotními problémy a někteří se i zmítali v pasti vlastních dluhů.

Bylo jasně vymezeno, komu bychom měli pomáhat. Pak však přišlo osudové setkání s bývalými fotbalisty a následovalo setkání s hokejisty, kteří se věnují výchově dorostu a z jejich iniciativy vzešel zcela nový a jasný požadavek: „Najděte způsob pomoci a buďte našimi spojenci při výchově mládeže," potvrdili svorně zástupci Integrace 3P.

Obdobných projektů měla organizace v té době už několik za sebou, ale tento byl prý úplně jiný. Odborní poradci rozpletli několik příběhů, provedli sondu trhu a sociálního zázemí dotřených a vznikla myšlenka pomáhat kontinuálně a zmírňovat dopady životních zvratů.

Pak už jen stačilo vydefinovat cílovou skupinu se specifickými potřebami a vznikl poradenský projekt. Neziskovka začala aktivně vyhledávat ty, kteří by mohli poradenství potřebovat, ale došlo ke zjištění, že je nutné pomáhat podstatně dříve. Se vstupem do roku 2020 Integrace 3P, z.s. projekt aktualizovala a rozšířila o smysluplnou podporou při vytváření individuálního plánu zdravé budoucnosti náctiletých, bez ohledu na to, zda sportují aktivně či jen rekreačně nebo k tělesným aktivitám příliš velký vtah nemají.

Jak Integrace 3P, z. s. pomáhá? Pořádá tematické workshopy, vzdělává, věnuje se prevenci a s tím vším souvisí i soutěž o 3 hokejky značky Bauer Vapor Flylite, které věnoval právě Tomáš Urban.

Soutěž o hokejky Tomáše Urbana

Zkuste maximálně třemi větami vystihnout, jak může dobrý příklad pozitivně ovlivnit život kohokoliv z nás. Vaše odpovědi budou transparentně přijímány prostřednictvím komentářů na facebooku pod příspěvkem Soutěž o hokejky Tomáše Urbana.

O vítězi můžete rozhodnout i vy, čtenáři, tak, že budete komentovat a dáte lajk ke komentáři (nemusíte vybrat jediný), který vás zaujme. 7. února bude soutěž ukončena a vítěz bude ihned jasný, bude to ten s nejvyšším počtem lajků. O předání cen třem nejúspěšnějším autorům komentářů bude organizace včas informovat, opět prostřednictvím facebookových stránek.

Reklama

Související témata:

Výběr článků