Hlavní obsah

Beskydská sjezdovka Razula získala letní využití, vyrostl u ní dětský zábavní park

30. 5. 2014, 10:56
Novinky, Martina Žáčková

Na Den dětí, již tuto neděli 1. června, se návštěvníkům otevře nový dětský zábavní park Razulák ve Velkých Karlovicích. Zdejší největší novinka letní turistické sezóny byla vybudována v Resortu Valachy v údolí Léskové nedaleko slovenské hranice.

Foto: Martina Žáčková

Park Razulák zdobí dřevěné sochy zobrazující karlovická strašidýlka.

Článek

Jde o společný projekt Resortu Valachy, jenž provozuje tři místní hotely s relaxačními centry, golfovým hřištěm a dalšími aktivitami, a společnosti BESKYDY SPORT, která má podobný vyhlášený areál v nedaleké Bílé.

Razulák leží naproti hotelu Lanterna hned vedle cyklostezky Bečva, která je oblíbenou výletní trasou rodin s dětmi, a na úpatí známé sjezdovky Razula. Ta tak našla atraktivní využití i mimo lyžařskou sezónu.

Pro děti je v areálu připravena řadu venkovních atrakcí, mj. kuličkodráha, lanáček, obří pískoviště, skákací hrad, aquazorbing či šlapací autíčka, během června bude ještě dobudován tubing. V létě se budou v parku dvakrát denně konat organizované programy v indiánské vesnici s teepee. Občerstvení nabízí Gril srub Razula s venkovní terasou.

Park je zasvěcen karlovickým strašidýlkům, jejichž dřevěné sochy tvoří poutavou výzdobu areálu. V den otevření, v neděli 1. června, budou pro děti mimořádně připraveny každou druhou hodinu animační programy a to zdarma. Další akci park nabídne na začátku prázdnin. Od 28. června do 4. července budou mít školáci s alespoň jednou jedničkou na vysvědčení slevu 50 korun, děti ze školek ji získají výměnou za obrázek strašidýlka Razuláka.

Park bude otevřen pouze během letní turistické sezóny a to v červnu, září a říjnu o víkendech, v červenci a srpnu denně, vždy od 9 do 18 hodin. Vstup je zpoplatněn pouze pro děti, jejich dospělý doprovod nevyužívající atrakce neplatí nic. Větší skupiny či školní výlety mohou využít výrazné slevy, hosté Resortu Valachy mají v rámci pobytu Letní dovolená v Beskydech jednou za pobyt vstup do Razuláka s hodinou animačního programu zdarma.

Nejde o jedinou letošní novinku Resortu Valachy. Ten před létem dokončil vlastní síť turistických okruhů. Jde o šest nenáročných tras v okolí hotelů v délce 7 až 12 km, které představují přírodu či zajímavá místa (rozhledna Miloňová, Laďův pramen či Prales Razula), úbočí s typickými valašskými dřevěnicemi či hřibové lesy.

Díky snadné navigaci, nenáročnému terénu a přiměřené délce je mohou využít i rodiny s dětmi či senioři, vhodné jsou i pro kratší vyjížďky na horských kolech a jistě je uvítají i terénní běžci. Nově bude také již brzy otevřena půjčovna elektrokol a rozvíjí se i služby v relaxačních centrech resortu.

Reklama

Výběr článků