Hlavní obsah

Zemřel herec Michel Aumont

29. 8. 2019, 20:02 – Paříž

Ve věku 82 let zemřel ve středu francouzský herec Michel Aumont. Objevoval se ve výrazných, často komediálních rolích politiků či policistů, hrál v celkem 150 filmech. Zprávu o úmrtí potvrdila agentuře AFP rodina.

Foto: Profimedia.cz

Michel Aumont na snímku z roku 2006.

Článek

Aumont hrál například ve snímcích Neděle na venkově, Odvahu a nohy na ramena, Drž hubu!, Prohnilí proti prohnilým, Otec a otec nebo Smrt darebáka.

Herec, kterého AFP označila za divadelního giganta, si rovněž zahrál ve stovce divadelních představení. Na prknech divadla Comédie-Française po dvacet let ztvárňoval titulní roli Harpagona v Molièrově Lakomci.

Pařížský rodák začal v divadle vystupovat už jako dítě, jeho matka byla herečka a na divadelních prknech se prosadil v 60. letech. Nebránil se žádným rolím, hrál v kusech od Williama Shakespeara, Woodyho Allena i Samuela Becketta a spolupracoval s renomovanými divadelními režiséry. Ve filmu se začal objevovat v 70. letech.

Aumont byl ženatý a měl jednoho syna. V roce 2002 v jednom rozhovoru přiznal někdejší problémy s alkoholem. Za svůj hlavní povahový rys označoval naivitu a stěžoval si na nedostatek sebedůvěry.

Zpráva o hercově smrti se objevila už v roce 2016, tehdy se ukázalo, že jde o fámu.

Reklama

Související témata:

Výběr článků