Hlavní obsah

Opilý řidič autobusu z Prahy do Chomutova odmítal zastavit, vyděšení cestující volali policii

1:18
1:18

Poslechněte si tento článek

Policisté v pátek večer zastavili na dálnici D7 ve směru na Louny řidiče autobusu, u něhož dechová zkouška potvrdila přítomnost alkoholu v krvi. Podle policejní mluvčí Ústeckého kraje Elišky Kubíčkové policie autobus zastavila po 22. hodině u Panenského Týnce na základě oznámení na tísňovou linku.

Foto: Stanislava Benešová, Novinky

Ilustrační foto

Článek

„Provedená dechová zkouška u řidiče potvrdila přítomnost alkoholu v dechu,“ konstatovala mluvčí bez dalších podrobností s tím, že probíhá vyšetřování.

Na sociálních sítích se ještě v průběhu pátečního večera objevily informace, že zastaveným autobusem byl spoj společnosti RegioJet mířící z Prahy do Chomutova.

Lidé expresivně popisovali jízdu řidiče jako nebezpečnou a riskantní. Server iDnes s odkazem na cestující uvedl, že řidič nadýchal 2,66 promile.

Policii prý zavolali samotní cestující, kteří měli ze způsobu jízdy obavy a nedařilo se jim řidiče přesvědčit, aby zastavil. Muž tak autobusem ujel několik desítek kilometrů.

Šéf společnosti Radim Jančura chování třiapadesátiletého muže odsoudil a dodal, že se s něčím takovým dosud nesetkal. „Tohle si řidič nemůže dovolit,“ sdělil serveru Blesk s tím, že dotyčnému bude vypovězena smlouva a očekává dohru i v trestněprávní rovině.

Výběr článků

Načítám