Hlavní obsah
Náměstí v Kašperských Horách Foto: pro Novinky Veronika Rosecká

V sobotu se v Kašperských Horách pokusí o unikátní vodní promítání

V Kašperských Horách na Šumavě se bude slavit. A jak už to tak bývá - v šumavském stylu. Slavnosti jsou programově inspirovány životem a tvorbou obyvatel Šumavy až z doby Karla Klostermanna. Na náměstí se bude konat historicky první souboj místních restaurací o nejlepší specialitu.

Náměstí v Kašperských Horách Foto: pro Novinky Veronika Rosecká
V sobotu se v Kašperských Horách pokusí o unikátní vodní promítání

Na náměstí se představí šumavští a pošumavští řemeslníci, kteří divákům předvedou, jak moc se jejich nápaditost a řemeslná zručnost přibližuje zažité představě, že si lidé v horách kdysi museli umět téměř vše sami vyrobit a také se museli umět postarat o vlastní zábavu.

Nevšedním zážitkem bude historicky první soutěž mezi místními restauracemi o nejlepší specialitu. Každá ze sedmi restaurací na náměstí a v jeho okolí připravuje na sobotu 14. září svůj pokrm, který vychází z tradic šumavské kuchyně. Hosté, kteří si toto „soutěžní jídlo“ objednají, ho potom dle připravených kritérií sami ohodnotí. Restaurace s nejlepším výsledkem získá titul Kašperskohorská specialita roku.

Náměstí v Kašperských Horách ožije divadlem i kulinářskými výkony místních restaurací.

Foto: pro Novinky Veronika Rosecká

Pořadatelé se budou snažit dokázat, že zrekonstruované kašperskohorské náměstí je především prostorem pro lidi. Předvést by to mělo divadlo Kvelb se dvěma představeními, která nesou jména Černá rodinka a Kára komediantů. Obě se budou odehrávat přímo na náměstí mimo klasické pódium, zato ale přímo mezi diváky, a doprovodí je živá hudba.

Vrcholem celého programu se stane unikát v podobě vodního promítání. Technici a výtvarníci, kteří připravili v roce 2012 unikátní projekci oživující gotickou komnatu na hradě Kašperku, předvedou večerní projekci ve starobylé kašperskohorské kašně na náměstí. Vodní hladina by měla diváky vtáhnout až do dávné slavné minulosti šumavského města.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků