Hlavní obsah
Britské velvyslanectví v Praze Foto: archiv britského velvyslanectví

Britské velvyslanectví v Praze se poprvé otevře veřejnosti

V průběhu poslední květnové soboty se budou moci zájemci z řad veřejnosti zajít podívat do pražského Thunovského paláce, kde sídlí britské velvyslanectví. Kromě prohlídky je pro návštěvníky nachystán bohatý program včetně zahradního pikniku.

Britské velvyslanectví v Praze Foto: archiv britského velvyslanectví
Britské velvyslanectví v Praze se poprvé otevře veřejnosti

Mezi 10:00 a 17:00 máte v sobotu jedinečnou příležitost se zdarma podívat do prostor britského velvyslanectví umístěného na Malé Straně, tedy v samém centru české metropole. Aktivit je tam na programu vícero.

Gurmáni ochutnají typické britské pokrmy a nápoje, milovníci kultury zhlédnou divadelní představení Prague Shakespeare Company. Pro hudební nadšence zahraje kapela Brouci Band, děti zabaví výtvarné dílny.

Rodiny se mohou zúčastnit například také kroketu, jedné z tradičních britských her. Atmosféru akce dokreslí piknik v terasovité zahradě velvyslanectví, která se nachází přímo pod Pražským hradem.

Elegantní interiér velvyslanectí

Foto: archiv Britského velvyslanectví

Za pozornost stojí na budově velvyslanectví nejen fakt, že tu pobývaly osobnosti, jako jsou například královna Alžběta II. nebo Margaret Thatcherová, ale také bohatá historie. První zmínky o budově stojící na tomto místě pocházejí už ze 14. století. Jako britské velvyslanectví začal být objekt využívaný v roce 1919.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků