Hlavní obsah
Splňte si dětský sen a užijte si dovolenou v korunách stromů. Foto: Steffen Johne

Splňte si dětský sen a užijte si dovolenou v korunách stromů

Prázdniny v domku na stromě. To zní jako dávný dětský sen. Nyní si ho může kdokoliv splnit v Lužické jezerní krajině. Rekreační oblast v sousedním Německu, jen pár desítek kilometrů od českých hranic, láká na dovolenou v největší člověkem vytvořené jezerní oblasti Evropy, kvalitní cyklostezky i vskutku originální možnosti ubytování.

Splňte si dětský sen a užijte si dovolenou v korunách stromů. Foto: Steffen Johne
Splňte si dětský sen a užijte si dovolenou v korunách stromů

Neobyčejný kemp u Senftenberského jezera

Přístavní kemp na břehu Senftenberského jezera v srdci Lužické jezerní krajiny je oblíbený už jen pro svou ideální polohu jen pár kroků od kotviště lodí a cyklostezky. Od letošní sezóny má ale o lákadlo více: domky na stromech. Chcete strávit dovolenou v korunách stromů pět metrů nad zemí s výhledem na jezero? V Lužici žádný problém!

Uvnitř stromových chatek čeká komfortní vybavení

Foto: Harry Mueller

Uvnitř těchto stromových chatek na vás čeká příjemná rustikální atmosféra, ale také vše, co je třeba ke komfortnímu ubytování. Najdete tu malou koupelnu i kuchyňku. Pokud budete chtít, můžete si připlatit za snídani až do domu. Co je ale v ceně, to je neopakovatelný výhled z terasy na hladinu Senftenberského jezera.

Přístaviště a sportovní centrum Senftenberského jezera z ptačí perspektivy

Foto: Mario Hambsch

Poznejte Lužickou jezerní krajinu

Ač je bydlení na stromě už samo o sobě zážitkem, rozhodně byste neměli otálet, ale vydat se poznávat Lužickou jezerní krajinu ať už na kole, in-line bruslích nebo na lodi. Lužická jezerní krajina je ukázkový příklad revitalizace krajiny po povrchové těžbě uhlí. Z někdejších těžebních jam je nyní dvacítka jezer, některá z nich stále ještě ve fázi zaplavování. Senftenberské jezero patří k těm starším, k rekreaci se využívá už 40 let. V současné době se pracuje na propojení celé Lužické jezerní krajiny kanály. Už dnes je Senftenberské jezero propojeno se sousedním jezerem Geierswalder See.

U Senftenberského jezera si můžete loď i půjčit

Foto: Nada Quenzel

Senftenberské jezero

Jezero Senftenberger See se využívá k rekreaci už 40 let. Za tu dobu zde vznikla bohatá nabídka služeb pro turistický ruch a trávení volného času. Největší ze zdejších kempů je Hafencamp Senftenberger See v obci Großkoschen. Více informací a rezervace na www.hafencamp.de

 Další inspiraci pro dovolenou v Německu najdete na www.germany.travel

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků