Hlavní obsah
Schody do nebe stojí na Oahu už od druhé světové války. Foto: Profimedia.cz

Vstup na schody do nebe je zakázaný, turisty to ale neodradí

Zakázaná místa bývají velmi často těmi nejoblíbenějšími. Je to i případ strmé stezky na havajském ostrově Oahu, které se právem přezdívá schody do nebe (stairway to heaven). Na vrcholu se totiž dobrodruzi ocitnou téměř v oblacích, zatímco zelená džungle a město se rozprostírají hluboko pod nimi.

Schody do nebe stojí na Oahu už od druhé světové války. Foto: Profimedia.cz
Vstup na schody do nebe je zakázaný, turisty to ale neodradí

Schodiště, jehož originální název zní Haiku, je především populárním lákadlem fotografů, kteří s chutí snímky umísťují na sociální sítě. A to přestože vůbec vstoupit na schodiště je z bezpečnostních důvodů přísně zakázáno. Dohromady se zde nachází 3922 schodů, které vedou po úbočí štítové sopky Ko’olau.

Původně na jejím vrcholu stála rádiová stanice, která byla v provozu během druhé světové války. Až do roku 1987 byla stezka běžně přístupná pod dohledem pobřežní stráže, než byla vyhlášena příliš nebezpečnou a následně uzavřena.

I přes zákaz sem turisté stále míří.

Foto: Profimedia.cz

Jenže zákaz je něco, co nedokáže nadšené dobrodruhy zastavit od spatření jednoho z nejpozoruhodnějších výhledů nejen na Havaji. Dokonce ani tropická bouře, která skoro před dvěma lety poničila část schodů, nedokázala turisty lačnící po adrenalinu odradit.

Prakticky neustále lze proto objevovat nové fotky z vrcholu hory, které po sociálních sítích kolují. Ačkoli při úpatí hlídkuje stráž, na schody do nebe si lidé svou cestu zkrátka vždy najdou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků