Hlavní obsah
Výstavní prostory muzea budou zpřístupněny online virtuálním návštěvníkům. Foto: Vlastivědné muzeum Olomouc

Vlastivědné muzeum v Olomouci spustí 3D prohlídku

Novou muzejní 3D virtuální prohlídku spustí na svých webových stránkách a Facebooku na Štědrý den Vlastivědné muzeum v Olomouci (VMO), které se v pátek v důsledku zpřísnění vládních koronavirových opatření veřejnosti opět uzavřelo. Zpřístupní tak své výstavní prostory online virtuálním návštěvníkům ve 3D kvalitě.

Výstavní prostory muzea budou zpřístupněny online virtuálním návštěvníkům. Foto: Vlastivědné muzeum Olomouc
Vlastivědné muzeum v Olomouci spustí 3D prohlídku

„Zájemci tak budou mít možnost zhlédnout naše aktuální výstavy i stálé expozice. Jelikož stěžejní výstavy České korunovační klenoty na dosah i Život mezi erby Jiřího Loudy prodlužujeme až do jara 2021, zjistí, co je zde zajímavého, a snad brzy, po opětovném otevření, přijdou i osobně,“ řekl Právu mluvčí VMO Vladimír Valenta.

Zvolili jsme 3D prohlídku s možností vkládání interaktivních prvků.
Vítězslav Dembinný, jednatel

Návštěvníci se podle něj budou moci orientovat díky detailnímu náhledu na 3D model celé budovy, plynule procházet budovou za pomoci inteligentní navigace, a poznat tak, co muzeum nabízí a proč tam zavítat.

Pro malé i velké

„Z několika technologií zpracování 3D virtuálních prohlídek jsme zvolili 3D prohlídku s možností vkládání interaktivních prvků. Cílem bylo získat virtuální dvojče muzea s možností moderní 3D prezentace, a tímto ho zpřístupnit jak pro imobilní, tak pro ty, kdo dávají přednost online návštěvě před osobní, a také jako lákadlo pro zájemce, které virtuální prohlídka nakonec zvedne z křesla a expozice si dojedou prohlédnout přímo na místo,“ uvedl Vítězslav Dembinný, jednatel brněnské společnosti Panopro. Ta projekt ve VMO realizovala.

Edukační oddělení muzea dále bude pokračovat v tomto virtuálním otevírání v rámci navazujícího projektu Otevřené muzeum, v němž návštěvníci najdou kompletní balíčky. „Ty přinesou všem vždy všechny informace na jednom místě, a to spolu s dalšími zajímavostmi, jako jsou informační texty, rozhovory, soutěže, video spoty, kvízy, které budou průběžně doplňovány,“ prozradil Valenta.

Nezapomíná se ani na dětské návštěvníky. Pro ně jsou připravené hry a soutěže. Nebo na učitele. Ti zde naleznou kromě informačních zdrojů pracovní listy a metodiky do výuky. Navíc každá výstava díky Otevřenému muzeu zůstane virtuálně přístupná i po svém skončení.

Návštěvníci z celé republiky

Prvním kompletním balíčkem je Životem mezi erby Jiřího Loudy. Dále budou následovat České korunovační klenoty a od příštího roku, vždy každý měsíc, i balíčky toho nejlepšího ze stálých expozic muzea.

„Tento projekt vlastně boří vzdálenosti, protože díky online sdílení mohou během jedné minuty virtuálně navštívit naše muzeum zájemci z celé republiky,“ doplnil ředitel VMO Břetislav Holásek.

Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků