Hlavní obsah
Pilařiště - hravá expozice pro rodiče s dětmi v písecké Sladovně Foto: Václav Pancer, ČTK

V písecké Sladovně otevřeli kreativní expozici pro děti

Výtvarně-herní expozici pro děti do šesti let a jejich rodiče otevřeli v obnovených prostorách písecké galerie Sladovna. Návštěvníci tam svět poznávají všemi smysly, rozvíjejí pohybové schopnosti, tvořivost a fantazii. Vizuální ztvárnění a koncepci expozice nazvané Pilařiště inspirovala tvorba píseckého rodáka a výtvarníka Radka Pilaře.

Pilařiště - hravá expozice pro rodiče s dětmi v písecké Sladovně Foto: Václav Pancer, ČTK
V písecké Sladovně otevřeli kreativní expozici pro děti

V části expozice se mohou návštěvníci věnovat fyzické hře, jsou tam prolézačky, skluzavky nebo třeba trubice, kterými mohou posílat různé předměty. V další části mohou experimentovat se zvuky a zároveň se světlem. Ve vymezeném prostoru jsou hračky a aktivity přizpůsobené dětem do dvou let. Celá expozice je výrazně barevně pojednána, děti si mohou hrát, zkoušet svoji šikovnost a trénovat sociální schopnosti.

„Není to o tom, že jsme vytvořili hezkou hernu, ve které mohou rodiče děti odložit a odejít. Jeden z důležitých cílů pro nás je, aby si rodiče s dětmi hráli, aby s nimi byli, aby s nimi trávili čas. Prostor je vytvořený pro děti i pro jejich rodiče, snažili jsme se, aby byl příjemný také pro dospělé," uvedla ředitelka galerie Tereza Dobiášová.

Dětský svět zábavy a poznání

Foto: Václav Pancer, ČTK

Název Pilařiště vznikl ze dvou slov — pilař a hřiště. Galerie Sladovna je od svého založení spojena s odkazem píseckého rodáka, výtvarníka Radka Pilaře, autora Večerníčka či postaviček Rumcajse, Manky a Cipíska. Expozice Pilařiště je inspirována jeho volnou tvorbou.

Na projektu Sladovna spolupracuje s vídeňským dětským muzeem ZOOM a s Pedagogickou fakultou Jihočeské univerzity. Pilařiště bude otevřeno od úterý do neděle od 09:00 do 18:00 s polední přestávkou. Vstupné bude 60 korun za dítě, na každou prohlídku se budou muset zájemci předem objednat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků