Hlavní obsah
Park má rozlohu přes 153 000 metrů čtverečních. Foto: Profimedia.cz

V Abú Dhabí se otevřel největší vnitřní zábavní park na světě

Pokud patříte mezi fanoušky rodinných zábavních parků, vydejte se do Abú Dhabí. V hlavním městě Spojených arabských emirátů se totiž v úterý otevřel největší zastřešený zábavní park na světě. Warner Bros World je rozdělen na celkem šest tematických sekcí, například Batmanovo Gotham City nebo Flintstoneovi, píše Daily Mail.

Park má rozlohu přes 153 000 metrů čtverečních. Foto: Profimedia.cz
V Abú Dhabí se otevřel největší vnitřní zábavní park na světě

Zábavní park nebyl vybudován jako otevřený kvůli horkému pouštnímu klimatu v Abú Dhabí. Atrakce je nicméně určena spíše pro rodiny s dětmi, žádné divoké horské dráhy tu nečekejte. Setkat se tam můžete s postavičkami klasických kreslených pohádek — zajícem Bugs Bunnym, Tomem a Jerrym nebo psem Scooby-Doo, ty se nacházejí v tematické sekci Cartoon Junction.

První návštěvníky uvítal Warner Bros World v úterý.

Foto: Profimedia.cz

Dalšími částmi jsou Superman’s Metropolis, kde se návštěvníci, jak název napovídá, podívají za Supermanem, Wonder Woman nebo Aquamanem do města Metropolis, v Gotham City se setkají s Batmanem, Jokerem či Harley Quinn. Nechybí ani nejslavnější pravěká rodinka všech dob Flintstoneovi. Pouze dvě z 29 atrakcí mají minimální požadovanou výšku, na ostatní mohou návštěvníci všeho věku.

Park vyrostl na ostrově Yas, který je v Abú Dhabí rekreační zónou. Stál přes miliardu dolarů (22 miliard korun) a jeho rozloha činí přes 153 000 metrů čtverečních. Lístky se prodávají za 290 emirátských dirhamů pro dospělé (zhruba 1700 korun), děti mají vstupné za 230 dirhamů (zhruba 1300 korun).

Scooby-Doo, Bugs Bunny nebo Tom a Jerry. I s těmito legendárním postavami se mohou návštěvníci v parku setkat.

Foto: Profimedia.cz

Vedení parku doufá, že spolupráce s Warner Bros a přítomnost postaviček z kultovních kreslených pohádek přitáhne dostatečné množství návštěvníků.

Kdo by toužil po adrenalinovější zábavě v podobě divokých jízd po horské dráze nebo Thorovu kladivu, na jehož úder nejspíš jen tak nezapomene, může zamířit do dubajského AMG World of Adventure. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků