Hlavní obsah

U hradu Bítov bude otevřena nová rozhledna Rumburak

Nedaleko hradu Bítov na Znojemsku bude letos v červenci otevřena rozhledna Rumburak. Bude to 30 metrů vysoká kamenná věž, která se nyní dostavuje. Zbývá jen dokončit střechu. "Turisté si z věže budou moci prohlédnout malebné okolí Vranovské přehrady a za hezkého počasí uvidí i Alpy," vysvětlovala majitelka objektu Vladimír Pysková.

U hradu Bítov bude otevřena nová rozhledna Rumburak

Rozhledna ponese jméno rodinného miláčka Pyskových - krkavce Rumburaka. Na jižní Moravě bylo v uplynulých letech postaveno několik rozhleden. Většinou jsou to otevřené dřevěné stavby připomínající posedy. K architektonicky nejzajímavějším věžím patří moderně pojatá rozhledna Vladimíra Menšíka na Brněnsku.

Bítovská věž je z nových rozhleden nejmohutnější a nejvyšší. Náklady na její výstavbu se odhadují na čtyři milióny korun. Jejího otevření by se měl zúčastnit i krkavec Rumburak pojmenovaný po známé kouzelníkovi z pohádky Arabela.

Turisté z rozhledny spatří hrady Bítov a Cornštejn a také větší část Vranovské přehrady, kterou v létě brázdí plavidla Viktorie a Valentýna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků