Hlavní obsah
 

Turisty na Machu Picchu zatkli. Vyprazdňovali se na posvátném místě

Na Machu Picchu zatkli šestici turistů. Nezvedení návštěvníci se totiž vyprazdňovali v posvátném chrámu a byli přistiženi. Pokud budou uznáni vinnými, hrozí jim minimálně čtyři roky vězení za poškozování peruánského kulturního dědictví, píše server Independent.

 
Turisty na Machu Picchu zatkli. Vyprazdňovali se na posvátném místě

Turisté byli načapáni v nepřístupné části Chrámu Slunce, jenž je součástí slavného inckého města. Úřady uvedly, že návštěvníci poškodili kus kamenné zdi a na podlaze zanechali výkaly. Policie doplnila, že mezi viníky jsou Francouzka, Brazilec, tři Argentinci a jeden Chilan.

„Šest turistů bylo zadrženo a aktuálně jsou vyšetřováni za údajný zločin proti kulturnímu dědictví,“ uvedl minulou sobotu Wilbert Leyva, šéf policejního oddělení města Cuzco, v jehož blízkosti indiánské ruiny leží.

Podle serveru Independent jsou Peruánci na poškozování svého kulturního dědictví velmi citliví. V roce 2017 byl k více než třem letům vězení odsouzen rakouský aktivista, který o tři roky dříve spolu s dalšími umístil transparent vedle jednoho slavného geoglyfu na planině Nazca.

Konkrétně Machu Picchu zakročilo proti masám návštěvníků zavedením vstupenek na konkrétní datum i hodinu. Na druhou stranu začala loni v blízkosti památky výstavba letiště, které by incké město turistům přiblížilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků