Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Společnost nabízí plavby na výletních lodích zdarma. O dovolenou však nepůjde

Koho někdy lákalo vyrazit na velkou výletní loď, má nyní jedinečnou příležitost. Společnost Royal Caribbean totiž nabízí plavby zdarma, ale o klasickou dovolenou nepůjde. Před zahájením sezony je totiž nutné otestovat všechny nové bezpečnostní protokoly, které mají zamezit šíření koronaviru. Pasažéři tak budou spíše dobrovolníky, kteří mají novinky vyzkoušet.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Společnost nabízí plavby na výletních lodích zdarma. O dovolenou však nepůjde

Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) vydalo seznam pravidel, podle nichž by mohly výletní společnosti opět začít fungovat, píše server Independent. Nejprve je však třeba demonstrovat, že budou bezpečnostní protokoly během plaveb skutečně dodrženy. CDC proto navrhlo, aby společnosti oslovily dobrovolníky, kteří na „falešných“ plavbách vše prověří.

Společnost Royal Carribean, jež vlastní jedny z největších výletních lodí světa, nyní potvrdila, že má v plánu několik zkušebních cest uskutečnit. „Podnikneme sérii plaveb, při které naši zaměstnanci a dobrovolníci otestují bezpečnostní protokoly a případně navrhnou jejich modifikace,“ uvedla za společnost viceprezidentka prodeje Vicki Freedová.

Kolem Baham

Ti, které naláká vidina bezplatné dovolené, by však měli vědět, že o zcela standardní plavby nepůjde. „Budou uzpůsobeny tak, aby se prověřily protokoly, je tak nepravděpodobné, že budou připomínat klasickou dovolenou,“ uvedla šéfredaktorka magazínu Travel and Leisure Colleen McDanielová.

Dobrovolníci budou zapotřebí zřejmě hned zkraje roku 2021, plout by se mělo na lodích kolem CocoCay, soukromého ostrova společnosti Royal Caribbean na Bahamách.

„Přestože jsme odhodláni opět přivítat hosty na palubě, máme stále hodně práce a chceme využít čas na maximum,“ uvedla firma. „Znamená to zaškolení naší posádky v rámci nových pravidel a uskutečnění několika zkušebních plaveb, abychom ta pravidla vyzkoušeli v provozu.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků