Hlavní obsah
Západ slunce na pláži (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

Neznámá japonská pláž se stala fotografickou senzací

Nebývalou vlnu popularity zažívá jedna z pláží na japonském ostrově Šikoku. Chichibugahama byla prakticky neznámá, dokud veřejnost neobjevila její fotografický potenciál při západech slunce. Odstíny růžové či ohnivě červené barvy promítnuté na obloze se staly takovým hitem, že je teď kilometrová pláž doslova obsypaná lidmi, píše The Guardian.

Západ slunce na pláži (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
Neznámá japonská pláž se stala fotografickou senzací

Kdo o ostrově Šikoku nikdy neslyšel, tak se jedná o nejmenší ze čtyř hlavních japonských ostrovů. Často bývá kvůli svým větším sourozencům zahraničními turisty přehlížen. Přitom se na něm nachází 88 posvátných chrámů nejslavnější japonské poutní cesty, vodopády, rokle a také nyní už slavná pláž Chichibugahama.

Vítězný snímek fotografické soutěže z roku 2016

V roce 2016 uspořádala turistická organizace města Mitojo fotografickou soutěž. Jejím vítězem se stal snímek dvou dětí, jejichž siluety se odrážejí na poklidné hladině moře při západu slunce. Focen byl právě na Chichibugahamě. Díky nesporně dramatickému snímku si organizace uvědomila, jaký poklad před nimi leží a jak velký turistický potenciál pláž má.

Jeden ze zaměstnanců organizace, Akijoši Kuramoto, byl rovněž nadšeným fotografem, který si obzvlášť liboval právě v efektu zrcadlení na vodní hladině. Vypravil se proto na pláž, výsledné snímky uveřejnil a dalším nadšencům poradil, jak docílit podobného výsledku.

Popularita pláže nerostla sice hned raketově, ale letos byla cestovní společností Jalan zvolena nejlepším místem v Japonsku, kde pozorovat západy slunce. A to jen během léta nalákalo na 50 000 lidí k návštěvě.

Pláž lze právem označovat za turistického skokana. Někteří lidé urazí celé hodiny cesty, jen aby se na ní mohli vyfotit a užít si onu nespornou romantiku západu slunce, který se zrcadlí na vodní hladině. A když zrovna nevyjde počasí, neodradí to návštěvníky od toho, aby se vrátili napříště a zkusili štěstí znovu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků