Hlavní obsah
Kennedyho letiště v New Yorku. Foto: Profimedia.cz

Newyorské letiště otevře luxusní zvířecí terminál

Speciální a komfortně vybavený terminál pro zvířecí pasažéry plánuje otevřít newyorské Kennedyho letiště, jeden z největších dopravních uzlů v USA. Podle zprávy listu The New York Daily News si odbavovací hala pro krávy, koně nebo psy v ničem nezadá s obdobným zařízením pro lidi. Ročně je podle statistik na Kennedyho letišti odbaveno 70 000 kusů zvěře.

Kennedyho letiště v New Yorku. Foto: Profimedia.cz
Newyorské letiště otevře luxusní zvířecí terminál

Dobytek si čekání na letištní spoj může zkrátit například pobytem v klimatizovaných stájích se sprchami, psům budou vyhrazeny luxusní kotce hotelového typu s velkoplošnou televizí nebo bazén ve tvaru ohlodané kosti. Projektanti nezapomněli ani na tučňáky, kteří prý mají vyšší nároky na soukromí.

Do vůbec prvního zvířecího letištního terminálu na světě bude zřejmě svá zvířata odkládat jen velmi bohatá klientela, která bude chtít pro svůj zvířecí doprovod to nejlepší, vysvětlil The New York Daily News vysokou kvalitu nabízených služeb.

Letecká přeprava zvířat není levná — pohodlná cesta psa z New Yorku do Londýna může stát se všemi poplatky v přepočtu až 25 000 korun, letenka pro koně může přijít na desetinásobek.

Odbavovací hala má být vybudována za 48 miliónů dolarů (1,2 miliardy korun) a hotova má být napřesrok. Čtyřiadvacetihodinová veterinární pohotovost a karanténní služba budou samozřejmostí stejně jako nepřetržitý dohled speciálním kamerovým systémem. K dispozici budou masážní služby, pedikúra a toalety uzpůsobené intimním potřebám jednotlivých druhů zvěře.

Personál terminálu je připraven přijmout i méně běžné exempláře, včetně lenochodů, afrických hyen nebo exotického ptactva, jejichž majitelé z newyorského letiště často míří na výstavy v USA či jinde ve světě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků