Hlavní obsah

Nejkrásnější pláže Evropy nabízejí romantiku, strmá skaliska i průzračně čistou vodu

Krásné pobřeží má Řecko, Itálie, Chorvatsko, ale i Litva, Irsko nebo Německo. Inspirujte svoji dovolenou nejkrásnějšími evropskými plážemi podle deníku The Daily Telegraph. Krásná příroda, mořská voda a letní vzduch uchvátí každého milovníka plážových radovánek.

Nejkrásnější pláže Evropy nabízejí romantiku, strmá skaliska i průzračně čistou vodu

Chorvatsko - Zlatni Rat, Brač

Ostrov Brač je třetím největším ostrovem Chorvatska a je proslulý jednou z nejkrásnějších pláží, Zlatni Rat, jinak nazývanou také jako Zlatý roh. Tato pláž je známá svou změnou polohy, tvaru a délky vlivem působení větrů a mořských proudů. Láká tak návštěvníky z celého světa.

Zlatni rat v Chorvatsku

Foto: Profimedia.cz

Anglie - Bamburgh, Northumberland

I v Anglii, kde slunce svítí jen několik týdnů v roce, můžeme najít krásnou pláž. K těm nejkrásnějším patří Bamburgh, kde se nachází i historický hrad stejného názvu. Tento úsek divoké pláže se táhne necelých pět kilometrů a nabízí čisté moře a příjemný písek.

Francie - Conche des Baleines, Île de Ré

Francie má mnoho nádherných pláží, ale konkrétně tato divoká písečná plocha je tou nejhezčí. Atlantické slunce pálící do zad, písečné duny a maják s ohromujícím výhledem, to vše patří mezi dominanty tohoto místa.

Conche des Baleines, Île de Ré

Foto: Profimedia.cz

Německo - Kampen, Sylt

I u našich německých sousedů můžeme dohledat jednu z nejhezčích pláží Evropy. Kampen sice nepatří mezi horké pláže, kde se od rána do večera opalujete na lehátku, ale okouzlí toho, kdo má rád přírodní útesy a čerstvý vzduch.

Řecko - pláž Myrtos, Kefalonia

Nejdramatičtější pláží celého Jónského moře je Myrtos. Toto sluncem zalité a oblázky poseté místo je umístěné v hluboké, široké zátoce, která při pohledu shora připomíná měsíční srpek. Pláž láká na nádherné prostředí, azurové moře a tropické teploty.

Irsko - Psí záliv, Roundstone, Galway

Psí záliv se nachází na nejzápadnějším místě Evropy. Tento necelé dva kilometry dlouhý úsek, pokrytý stříbřitým pískem, protíná oblast Connemary. Průzračné moře a Golfský proud umožňují báječné podmínky pro pozorování delfínů.

Psí záliv, Roundstone, Galway

Foto: Profimedia.cz

Itálie - Chia, Sardinie

Jakoby se kouzlo Karibiku přeneslo na Sardinii. Pláž zdobí vysoké duny, průzračná křišťálová voda lemovaná stromy a najdou se zde i stopy starého fénického města Bithia, kde se nyní rozkládá Chia.

Itálie - Chia, Sardinie

Foto: Profimedia.cz

Litva / Rusko - Kurská kosa

Tato pláž při pobřeží Baltského moře získala svůj název od kmenu Kurů, který v minulosti obýval oblast západní Litvy. Z většiny ji pokrývají písečné duny a částečně také lesy.

Malta - záliv Ramla, Gozo

Záliv Ramla je známý svými červenými písky a pláží na konci úrodného údolí. Kromě sluníčka a opalování si můžete také užít trošku historie v podobě starověkého Říma. Gozo je asi půl hodiny cesty trajektem od hlavního ostrova.

Záliv Ramla na ostrově Gozo

Foto: Profimedia.cz

Severní Irsko - Portstewart Strnad

Pláž je ohraničená na jedné straně nízkými čedičovými útesy a na druhé straně řekou Bann. Přes tři kilometry dlouhý pramen a stometrové duny vytváří divokou a tajemnou atmosféru.

Severní Irsko - Portstewart Strnad

Foto: Profimedia.cz

Portugalsko - Sagres, Algarve

Pláž Sagres patří mezi dominanty západního pobřeží. Je obklopena mohutnými skalisky, o kterých si Portugalci až do doby zámořských objevů mysleli, že označují  konec světa. Místo také nabízí ideální vlny pro surfaře z celého světa.

Portugalsko - Sagres, Algarve

Foto: Profimedia.cz

Scilly Isles - Rushy Bay, Bryher

I v Británii můžeme najít tropickou pláž. Rushy Bay je se svým subtropickým klimatem a migrujícím ptactvem jednou z řady slavných pláží na ostrově Bryher. Někdo by mohl říct, že to snad ani nemůže být ve Velké Británii.

Scilly Isles - Rushy Bay, Bryher

Foto: Profimedia.cz

Skotsko - Luskentyre, Western Isles

Pláž se skrývá na konci klikaté cesty na divokém severozápadním pobřeží ostrova Harris. Nabízí skvělý písek a úžasně tyrkysovou vodu.

Španělsko - El Palmar, Costa de la Luz

Pláž El Palmar leží jižně od přístavního města Cádiz. Prostředí ocení především rodiče s dětmi, surfaři nebo všichni ti, kdo si rádi odpočinou v romantickém prostředí baru přímo na pláži.

Španělsko - El Palmar, Costa de la Luz

Foto: Profimedia.cz

Švédsko - Tofta, Gotland

Tato poklidná pláž v regionu švédského Gotlandu je útočištěm pro každého. Výběžek pláže nabízí útočiště všem, kdo si rádi posedí s dobrou knihou nebo povídají s přáteli. Jižnější část nabízí více zábavy, a to jak ve dne, tak i v noci.

Švédsko - Tofta, Gotland

Foto: Profimedia.cz

Turecko - Patara, Tyrkysové pobřeží

Pokud nějaké místo může charakterizovat písek a písečné duny, je to právě Patara v Turecku. Tento dvanáct mil dlouhý úsek pobřeží Středozemního moře je totiž neuvěřitelnými horami písku přímo obklopen.

Turecko - Patara, Tyrkysové pobřeží

Foto: Profimedia.cz

Wales - Marloes Sands, Pembrokeshire

Wales se také může chlubit jednou z nejkrásnějších pláží Evropy. Stala se jí pro svou průzračně křišťálovou vodu, masivní pískovcové skály, zkameněliny a vlny, na které se těší každý surfař.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků