Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Letní turistická sezóna v Řecku byla rekordní

Letošní letní turistická sezóna v Řecku byla rekordní. Za devět měsíců letošního roku se počet příjezdů zahraničních turistů do země zvýšil o sedm procent a čtyři měsíce od července byly pro Řecko rekordní. Uvedla to na londýnském veletrhu cestovního ruchu World Travel Market řecká ministryně pro cestovní ruch Elena Kunturasová, kterou citovala agentura AP.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Letní turistická sezóna v Řecku byla rekordní

Do konce roku se podle Kunturasové očekává, že příjezdy turistů přesáhnou 27 miliónů, včetně výletních plaveb, což je pro Řecko nový rekord. Oživení cestovního ruchu je pro Řeky velmi důležité. Země se již několik let potýká s dluhovou krizí a získala celkem tři záchranné úvěry.

Cestovní ruch se na celkovém řeckém hrubém domácím produktu podílí zhruba 25 procenty, napsala agentura AP. Řecko podle ní zřejmě těží z období relativní politické stability i z obav o bezpečnost v dalších středomořských destinacích, Turecku, Tunisku a Egyptě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků