Hlavní obsah
Pole s narcisy (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

Kvůli turistům uzavřou v Kalifornii populární atrakci

Rozkvetlá květinová pole jsou oblíbeným výletním místem. Jedno kalifornské s narcisy se teď ovšem na neurčito uzavře kvůli množství turistů, kteří ho letos přijeli navštívit. Podle majitelů se situace vymkla kontrole a davy lidí jsou zkrátka nezvladatelné, uvedl server CNN.

Pole s narcisy (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
Kvůli turistům uzavřou v Kalifornii populární atrakci

McLaughlinův narcisový vrch leží nedaleko hlavního města amerického státu Kalifornie - Sacramenta. Koberce bílých a žlutých květin jsou během letních měsíců velkým lákadlem, navíc s přihlédnutím k blízkosti kalifornské metropole.

Rodina Ryanových, která pole od roku 1887 vlastní, se však rozhodla atrakci uzavřít, než bude turisty zcela zničena.

„Po přívalu návštěvníků, kteří letos náš vrch přijeli navštívit, jsme si uvědomili, že omezený počet parkovacích míst, ale i nedostatečná infrastruktura způsobují bezpečnostní problémy pro nás všechny,“ vysvětlili majitelé důvod, proč se rozhodli pole uzavřít na blíže nespecifikovanou dobu.

„Dovedla nás k tomu právě ohromující popularita,“ doplnili.

Jelikož se pole nachází na venkově, není oblast na takové množství návštěvníků připravena. Turisté přijíždějí skutečně ve velkém, aby si květinovou záplavu vyfotili.

„Nechceme, aby se cestovní ruch rozrůstal a pak působil problémy návštěvníkům, a především místním,“ uvedl pro CNN šéf organizace Visit Sacramento Mike Testa.

Trpí i další místa

Narcisový vrch není jediným místem, kde jsou jako příčina problémů zmiňovány davy turistů, sociální sítě a především Instagram.

V Kalifornii každé jaro kvetou sluncovky kalifornské, pokrývající celé stráně. I kvůli nim lidé často jezdí dlouhé vzdálenosti, aby si je vyfotili. Vesnice se pak rovněž potýkají s nedostatečnou infrastrukturou.

S množstvím turistů má problémy také populární levandulové pole v anglickém hrabství Surrey. Vzhledem k počtům lidí, kteří prahnou po hezké fotce na Instagram, majitelé návštěvníky požádali, aby se zkusili vyhnout víkendům, které bývají nejvíce vytížené.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků