Hlavní obsah
Letošní silvestrovský vlak má detektivní tématiku. Foto: Profimedia.cz

Do Kubovy Hutě jezdí Silvestrovské detektivní vlaky

Z Vimperku na Kubovu Huť v úterý krátce po osmé vyjel zvláštní Silvestrovský vlak. Stifterův pošumavský železniční spolek jich tam spolu s Českými drahami vypraví v poslední den roku čtyři. Prvním spojem vyrazilo asi 600 lidí. Všechny loni přepravily 3000 cestujících, řekl na nádraží předseda spolku Roman Hajník. Železniční nadšenci tradici založili před 14 lety.

Letošní silvestrovský vlak má detektivní tématiku. Foto: Profimedia.cz
Do Kubovy Hutě jezdí Silvestrovské detektivní vlaky

"Během těch uplynulých 13 ročníků se s námi cestující podívali mezi piráty, na Divoký západ i Blízký východ, prožili pohádku i horor, přenesli se do středověku i budoucnosti a zažili mnoho dalších a neopakovatelných zážitků," zavzpomínal Hajník a mezitím mu ujel první vlak.

Ani letos pořadatelé tradici neporušili, jízdy tam a zpět s podtextem Vražda v Orient expresu se nesou v duchu detektivním, plném logiky, dedukce, kriminalistického štěstí i tvrdé práce malých šedých buněk.

Cestující ve vlaku se v úterý setkali s poručíkem Columbem i s jeho záhadnou manželkou, zaposlouchají se do zvuků houslí Sherlocka Holmese, posedí v Hospodě Na Mýtince s inspektorem Trachtou a setkali se také s jejich obávanými protějšky ze světa zločinu. Cestou šumavskou krajinou mohli sledovat vyšetřování záhadné vraždy. Do rolí známých i méně známých postav se převtělili členové Divadelního spolku Bouček a skupiny historického šermu z Vimperku.

Poslední vlak jede před druhou

Poslední vlak vyjede z Vimperku v úterý ve 13:46 a do Kubovy Hutě dorazí ve 14:17. V nejvýše položené železniční stanici v Čechách čeká na cestující občerstvení, prohlídka techniky Horské služby, úřadovny vlakové pošty a pojízdná pohádková kancelář. Zájemci si mohou zakoupit upomínkové předměty, odeslat novoroční přání i získat speciální silvestrovská razítka.

Někteří se od vlaku vydali na silvestrovský výstup na vrchol Boubína. I tam mají pro ně pořadatelé připraveny pamětní certifikáty, pohledy a razítko. Na vimperském nádraží je sice avizované sněhové hřiště, ale z přemrzlého a sypkého sněhu nelze letos tvořit žádná díla. Bývaly doby, kdy ho tam leželo i 160 centimetrů, letos je ho navíc málo.

Poslední vlak se vrací do Vimperka v 15:15. O hudební doprovod ve vlacích se letos starají hned dvě kapely. Jízdné zůstalo beze změny, za zpáteční jízdenku Vimperk–Kubova Huť a zpět zaplatí dospělí 50 korun. Loni vlaky na Silvestrovských jízdách přepravily 3000 cestujících. Ti, kdo je nestihli letos, mohou s jubilejním ročníkem počítat i v závěru roku 2014.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků