Hlavní obsah
Muž, žena a kočka na cestách Foto: Jessica, Matt, Profimedia.cz

A dost. Zahodili práci i hypotéku a roky se plaví šťastně kolem světa

Ve 32 letech se rozhodli seknout se svými dosavadními zaměstnáními, koupili si plachetnici a spolu s kočkou Georgií objíždějí svět. Řeč je o Mattovi a Jessice Johnsonových, mladém páru z Michiganu, který se dobrovolně vzdal „amerického snu“.

Muž, žena a kočka na cestách Foto: Jessica, Matt, Profimedia.cz
A dost. Zahodili práci i hypotéku a roky se plaví šťastně kolem světa

„Žili jsme jako ostatní: Chodili jsme do školy, pak jsme se vzali, koupili jsme si dům a začali budovat kariéru. Chybí nám jen dvě děti,“ žertují manželé, už vážně ale dodávají: „Strávili jsme příliš mnoho víkendů u televize, aniž bychom dělali něco, co nás opravdu baví. Uvědomili jsme si, že je třeba to změnit.“

V roce 2008 si proto koupili malou plachetnici, i když ani jeden z nich nikdy na lodi nebyl. Příprava jim trvala tři roky, jednoho srpnového dne roku 2011 ale Matt nechal své práce jako prodejce aut a Jessica odešla z pojišťovny, kde dělala, prodali všechno, co měli, a vypluli vstříc neznámé a vzrušující budoucnosti.

Od té doby podle listu The Daily Mirror žijí na moři a do dneška navštívili šestnáct zemí především v Latinské Americe a Karibiku, ale zavítali i do Evropy. Díky jejich skromnému způsobu života stále žijí z úspor, které získali prodejem domu s hypotékou, aut a všech svých věcí.

Nízké náklady

Výdaje zveřejňují na svém blogu mjsailing.com: v průměru utratí v přepočtu bezmála 27 tisíc měsíčně za palivo, přístavní poplatky, údržbu lodě, pojištění, jídlo a zábavu. Proč ne právě teď? Být spolu 24 hodin denně sedm dní v týdnu jim problémy nedělá, naopak, prý to jejich vztah jen posílilo.

„Nikdy nám nevadilo být neustále spolu. Navíc, když dojde na nějakou diskusi a naštveš se na toho druhého, nemůžeš nikam odejít, musíš problém vyřešit. Musíte spolupracovat, abyste zvládli udělat to, co je nutné,“ říkají. Aby se ale necítili tak sami, adoptovali z útulku kočku Georgie. „Na lodi je jako doma a na palubě působí jistěji než my. Nejraději sleduje ryby po stranách lodi, když někde kotvíme. Umí dokonce i plavat,“ ujišťuje dvojice.

A pár navíc rozumně dodává: „Slyšeli jsme tolik příběhů lidí, kteří si nechávali splnění svých snů na důchod a kvůli nemoci nebo finančním či jiným problémům se jim to nikdy nepodařilo. To jsme za žádnou cenu nechtěli. Nic nás doma nedrželo, tak proč nevyrazit hned teď?“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků