Brzy ráno odjíždíme z Hintonu a vracíme se do Jasperu, kde se zastavíme v supermarketu, abychom si nakoupili zásoby jídla na dnešní piknik.

Jasper Tramway

Jasper Tramway

FOTO: Jakub Fučík America Tours

Po nákupu se vydáváme k úpatí hory Whistler, abychom se svezli proslulou lanovkou Jasper Tramway do nadmořské výšky téměř 2 300 m. Jelikož je krásné počasí, tak by byla moc velká škoda o tento výlet přijít. Zpáteční jízdné vyjde na 27 CAD, ale určitě stojí za to. Kabinová lanovka jede na vrchol zhruba sedm minut, přičemž cestou se dozvíte mnoho zajímavých informací z této oblasti.

Lanovka na vrchol

Lanovka na vrchol

FOTO: Jakub Fučík America Tours

Od horní stanice lanovky vede asi 2 km dlouhá a upravená cesta na samý vrchol hory Whistlers, odkud je nádherný výhled na okolní pohoří, ledovcová jezera a nekonečné lesy.

Pohled z vrcholu

Pohled z vrcholu

FOTO: Jakub Fučík America Tours

Za dobré viditelnosti je také vidět nejvyšší hora kanadských Skalnatých hor Mt. Robson. To se stává ale opravdu velmi zřídka. Asi po hodině sjíždíme lanovkou dolů a definitivně opouštíme Jasper a směřujeme k již zmíněné hoře.

Národní park Mt.Robson

Provinční park Mt.Robson

FOTO: Jakub Fučík America Tours

K návštěvnickému centru parku Mt.Robson přijedeme asi po dvou hodinách. Uvnitř je zajímavá expozice a plastický 3D model provinčního parku. Od infocentra vede asi pětikilometrový trail k ledovcovému jezeru Kinney Lake, ke kterému se všichni vydáváme. Je to velice příjemná a nenáročná cesta podél krásné řeky. Cestou se nám občas poodhalí Mt. Robson, ale bohužel ne zcela.

Hora je vysoká necelých 4 000 metrů a jen zřídka (cca 2 – 3 x do roka) je vidět úplně celá. Po většinu roku jsou horní partie zahaleny v mracích.

Národní park Mt.Robson

Provinční park Mt.Robson

FOTO: Archiv

Po 45 minutách přicházíme k nádhernému jezeru Kinney, kde si chvilku odpočineme, pokocháme okolní krajinou a stejnou cestou se vracíme zpět. Na začátku tohoto trailu jsou piknikové stolky, kde si dáme oběd z nakoupených zásob. Provinční park opouštíme v odpoledních hodinách.

Čeká nás asi 300 km dlouhé putování zalesněnou přírodou do Prince George, které je našim dnešním cílem. Při odjezdu od Mt.Robson si ještě uděláme společnou fotku před návštěvnickým centrem a můžeme vyrazit.

Pohoda pod Mt.Robson

Pohoda pod Mt.Robson

FOTO: Archiv

Jediné městečko, které leží na naší cestě, se jmenuje Mc Bride. Těsně za Mc Bride míjíme dopravní značku, která nás upozorňuje, že následujících 250 km není žádná civilizace a benzinová pumpa. Nádrž máme plnou, a tak se bez obav pouštíme na tuto etapu. Cestou potkáme samici medvěda černého s krásnými dvěma medvíďaty, která ale byla příliš plachá a jakmile jsme zastavili opodál, tak utekla do bezpečného úkrytu.

Informační centrum

Informační centrum

FOTO: Jakub Fučík America Tours

Cesta se zdá být nekonečná, jedeme neustále hlubokým lesem a občas projedeme okolo jezera či řeky. Není divu, že v tomto úseku vždy celá posádka auta usne, kromě řidiče.

NP Mt.Robson

PP Mt.Robson

FOTO: Archiv

Asi po třech hodinách jízdy přijíždíme do Prince George, města, kde máme ubytování. Žije zde okolo 76 000 obyvatel. Jedná se o největší město severozápadního regionu Britské Kolumbie. Proto se také nazývá hlavním městem této oblasti. Ještě než dojedeme na hotel, stavíme se v obchodě, abychom si dokoupili zásoby jídla a pití na zítřejší den a také něco k večeři.

Fauna západní Kanady

Fauna západní Kanady

FOTO: Archiv

Vedle našeho hotelu Sandman Inn je Steak House, kam někteří účastníci na mé doporučení vyrazí. Nejsou zklamáni

Autor : Jakub Fučík America Tours