Dnes jsou před námi toužebně očekávané Niagarské vodopády. U snídaně se potkávám s usměvavými účastníky zájezdu. Není divu, dobrou náladu všem navodilo počasí. Máme opravdu štěstí, dnes má být úplně jasno a příjemných 20 stupňů Celsia. Odjíždíme jako vždy okolo 8. hodiny.

Piitsburgh Downtown

Pittsburgh Downtown

FOTO: Archiv

Naše cesta dnes povede na sever k Erijskému jezeru a podél něj přes Buffalo až k samotným vodopádům, kde bychom měli být okolo 14. hodiny. Cestou si uděláme pár zastávek. První z nich bude na benzinové pumpě a dohodneme se na 15minutové přestávce a pokračujeme dále. Asi po 3 hodinách jízdy spatříme velkou vodní plochu připomínající spíš moře než jezero. Ano, jsme u Erijského jezera, které je součástí Velkých jezer.

Jezero Eirie

Jezero Erie

FOTO: Archiv

Dálnice kopíruje pobřeží, jezero máme neustále po levé straně. Překvapením je, že je v této oblasti mnoho vinic. Jsme docela na severu a zdejší zimy jsou dost kruté a mrazivé. Vždyť ještě koncem dubna plují po jezeře ledové kry. Ovšem letní počasí bývá suché a teplé. Vinné révě se tu daří. Před polednem zastavujeme na krátký oběd na dálničním odpočívadle.

Uvnitř se nachází informační centrum, kde dostaneme mapky a materiály o Niagarských vodopádech. Po obědě odjíždíme směrem na největší město tohoto regionu - Buffalo. V centru zastavíme u místní radnice, která je postavená ve stylu art deco. Buffalo není moc zajímavé, a proto by bylo zbytečné zde plýtvat drahocenný čas na úkor pobytu u Niagary. Nicméně si uděláme krátkou zastávku a budeme pokračovat.

Downtown Buffalo

Downtown Buffalo

FOTO: Archiv

Z Buffala k vodopádům to máme slabou půl hodinu jízdy. Nejdříve stavíme u hotelu, kde si necháme zavazadla. Plni napětí vyrazíme na společnou vycházku k vodopádům. Je bezvadné, že cestovka nám zařídila ubytování hned u vodopádů. Je to nejbližší možný hotel hned u státního parku Niagara.

Niagara z helikoptéry

Niagara z helikoptéry

FOTO: Jaroslav Stehlík

Hřmící voda je krásně slyšet jakmile vystoupíme z auta. Rychle se ubytujeme a vyrážíme. Stačí přejít silnici a jsme u vchodu do státního parku Niagara Falls, kde si prohlédneme podrobnou mapku. Zamíříme k návštěvnickému centru, které má dvě patra. V prvním patře jsou informace, v přízemí se nachází kino IMAX, ve kterém se podíváme na 40minutový film o historii a objevování vodopádů. Vedle kina je veliký obchod se suvenýry a občerstvením.

Chodník pod americký vodopád

Chodník pod americký vodopád

FOTO: Archiv

Po zhlédnutí krásného filmu nás čeká jedna z nejpopulárnějších atrakcí! Jdeme na loď, která s námi popluje až k vodopádům. Do přístavu se vchází přes vyhlídkovou plošinu, z které se nám naskytne přenádherný pohled na americkou stranu vodopádů, na kanadské území a most Rainbow Bridge, který je zároveň hraničním přechodem mezi USA a Kanadou. Z vyhlídkové terasy jedeme výtahem dolů, přímo k přístavišti. Před nástupem na loď dostaneme pláštěnky, které na sebe navlékneme.

Niagara Falls - americký vodopád ve člunu

Niagara Falls - americký vodopád ve člunu

FOTO: Archiv

Nejlepší požitek z plavby je z vrchní paluby a přídě lodi. Jelikož vrcholí turistická sezona, loď je plná turistů. Nejprve proplouváme pod americkou částí, pak s námi kapitán vpluje přímo do nitra vodopádů Horseshoe (podkovy), která je nejlépe vidět z kanadské strany. Je to nepopsatelný zážitek, nemá cenu fotit či natáčet. V pár okamžicích jsme mokří, ale díky pláštěnce ne úplně. Pod vodopády zůstaneme pár minut a za chvíli už jsme zpátky v přístavu. Pláštěnka nám zůstane jako suvenýr.

Maid of the Mist

Maid of the Mist

FOTO: Archiv

Po absolvování této fantastické atrakce se jdeme společně projít okolo vodopádů. Přes ostrov Goat Island se dostaneme na další dvě vyhlídky. Z jedné je opět vidět americká část vodopádů a opodál dojdeme k vodopádům ve tvaru podkovy.

Hlavní vodopád - Podkova

Hlavní vodopád - Podkova

FOTO: Archiv

Nejkrásnější pohled na tuto část vodopádů je z kanadské strany. Manželský pár ze Slovenska využívá bezvízový styk s Kanadou a na vlastní pěst vyráží pěšky přes most do Kanady. Nezdá se to, ale cesta zabere zhruba 45 minut.

Plavba na Maid of the Mist

Plavba na Maid of the Mist

FOTO: Archiv

Po zbytek odpoledne má skupina individuální volno. Ještě účastníkům zmíním, že po setmění jsou vodopády krásně nasvětlené a určitě stojí za to se sem večer vypravit.

Noční Niagara Falls

Noční Niagara Falls

FOTO: Archiv

Pár klientů využije mé nabídky společné večeře v nedalekém čínském bufetu a nákupů v přilehlém outletovém centru.

Maid of the Mist

Maid of the Mist

FOTO: Michal Kužel America Tours

Zítra nás čekají jezera Finger Lakes!

Autor: Jakub Fučík America Tours