Dolní Moravu můžeme pomyslně rozdělit na dvě části — sportovně laděný Sněžník a rodinně zaměřenou část U Slona, kde najdete zároveň největší Freestyle a fun zónu u nás. Sněžníku dominuje černá přímá sjezdovka Sněžník A, která patří k nejprudším sjezdovkám v České republice a zároveň k nejoblíbenějším na Dolní Moravě.

Úvodní padák je sice poctivě černý, nicméně je velkoryse široký a nezahrnuje žádné zrádné terénní zlomy, takže je maximálně přehledný. Rychlost z padáku si následně přenesete do spodní červené pasáže, která je na řezání carvingových oblouků jako dělaná.

Na Dolní Moravě myslí i na děti.

Na Dolní Moravě myslí i na děti.

FOTO: Tomáš Rucký

Novinkou v této části je modrá sjezdovka Vyhlídková, která zabrousí k výstupu sedačkové lanovky U Slona a traverzem se vrátí opět na Sněžník. Kompromisem mezi ultimátní černou a pohodovou modrou sjezdovkou je sjezdovka Snežník B, která se vine proměnlivým terénem po boku zmíněné tratě Sněžník A.

Mojí nejoblíbenější sjezdovkou na Dolní Moravě je červená sjezdovka Slamník, která je obsluhovaná pomou a spouští se z nejvyššího bodu střediska, tedy z vrcholu Slamník. Trať je dostatečně široká a nabízí příjemný sportovní sklon, který není ani příliš prudký, ani mírný, a délka je pro pořádné lyžařské nasazení akorát, abyste zvládli precizní carvové oblouky na jeden zátah bez zastavení. Díky obsluze pomou se tu netvoří ani takové fronty, jako tomu někdy může být na sedačce.

Bohaté vyžití ve funparku 

S dětmi či začátečníky zamiřte spíše do areálu U Slona, kde na kopec dopravuje sedačková lanovka i kotvový vlek. Sklouznout se tu můžete na mírné klikaté modré pistě nebo širokém červeném padáčku, přičemž se obě sjezdovky následně spojí v jednu rozlehlou carvovací pláň.

Zkušenější lyžaři a snowboardisté si mohou vyzkoušet i řadu triků a můstků.

Zkušenější lyžaři a snowboardisté si mohou vyzkoušet i řadu triků a můstků.

FOTO: Tomáš Rucký

Patříte-li k hravějším lyžařům, jistě v této části uvítáte největší freestyle a fun zónu u nás, která je tu reprezentovaná především dlouhou crossovou tratí, na kterou má přístup široká veřejnost, ale jel se na ní také Evropský pohár ve skicrossu, dále se také můžete projet na funline, zábavné trati plné terénních vln a klopených zatáček, jde „o slabší odvar“ trati crossové. Funline začíná navíc stylově dvanáctimetrovým tunelem, který má být nejdelším v ČR.

Freestyle arena je dále zastoupená také snowparkem, který takřka v celé délce lemuje kotvový vlek a zahrnuje nejrůznější překážky od beden, přes zábradlí, duhy nebo skoky. Zatímco zkušení jezdci si tu ve vzduchu poletí, méně zkušení mohou skok i přejet.

Pod Stezkou v oblacích najdou lyžaři novou restauraci.

Pod Stezkou v oblacích najdou lyžaři novou restauraci.

FOTO: Tomáš Rucký

S těmi úplně nejmenšími pak na Dolní Moravě zamiřte do dětského lyžařského parku Amálka, který je díky pojízdnému pásu dobře přístupný i z parkoviště. Parku nechybí poma, dětský pojízdný pás, slalomové prvky, kužely a také tubingový kolotoč pro malé nelyžaře. Výhodou je občerstvení Hříbek, jehož nabídka jídla a pití je zaměřená především na malé děti, žíznivým tatínkům se tu ale samozřejmě dostane i piva.

Letošní významnou novinkou Dolní Moravy je panoramatická restaurace Skalka, která se nachází přímo pod Stezkou v oblacích. Z jídelního lístku můžete vybírat dobroty jako kuřecí křídla, hovězí žebra nebo v Česku netradiční fish&chips.

Vyrazit můžete i na sáňkařskou dráhu.

Vyrazit můžete i na sáňkařskou dráhu.

FOTO: Tomáš Rucký

Na Dolní Moravě ale najdete třeba i sáňkařskou či bobovou dráhu, využít můžete speciálních služeb, třeba jízdy rolbou nebo takzvanou První stopu, kdy můžete ve středisku lyžovat už hodinu před zahájením oficiálního provozu.