Atlanta si dominantní pozici udržuje díky svojí poloze, často je vstupní branou do Severní Ameriky a je z ní vedena řada linek dále po kontinentu. Výrazné změny se neudály ani na dalších dvou pozicích, kde je druhým nejvytíženějším letištěm to v Pekingu, kterým prošlo téměř 101 milionů lidí. Trojici uzavírá letiště v Dubaji, které odbavilo 89 milionů pasažérů. Nejvytíženějšími letišti v Evropě jsou londýnské Heathrow, pařížské Letiště Charlese de Gaullea nebo amsterdamské Schiphol.

Nejvíce „pohybu“, tedy odletů a příletů, se ovšem odehrálo na chicagském Letišti O’Hare, které z první příčky vyšouplo právě Atlantu. Oněch pohybů se uskutečnilo za rok 2018 skoro 904 000, zatímco v Atlantě to bylo „pouze“ 895 000. Hongkongské letiště zůstává tím největším, co se týče nákladní letecké dopravy.

Osobní doprava za uplynulý rok pokořila hranici 8,8 miliardy cestujících, což je nárůst šest procent. Uvedla to organizace Airports Council International (ACI), sdružující světová letiště. „Je potěšující vidět, že celosvětově osobní letecká doprava odolává zvyšující se tenzi a měnící se geopolitické situaci, uvedla šéfka ACI Angela Gittensová. „Díky snižujícím se nákladům na cestování na mnoha trzích a posilování střední třídy osobní přeprava stále posiluje,“ dodala.

Nejvytíženější letiště světa:
 
1. Mezinárodní letiště Hartsfield-Jackson Atlanta 107,4 milionu cestujících
2. Mezinárodní letiště Peking
101 mil.
3. Mezinárodní letiště Dubaj89,1 mil.
4. Mezinárodní letiště Los Angeles
87,5 mil.
5. Letiště Tokio Haneda
87,1 mil.
6. Mezinárodní letiště O'Hare Chicago
83,3 mil.
7. Letiště Londýn Heathrow
80,1 mil.
8. Mezinárodní letiště Hongkong
74,5 mil.
9. Mezinárodní letiště Šanghaj Pchu-tung
74 mil.
10. Pařížské letiště Charlese de Gaullea
72,2 mil.
Zdroj: Airports Council International