I přes své nebezpečné vzezření je Kalavantin Durg velmi frekventovaným místem. A ta skutečná adrenalinová zábava začíná ve chvíli, kdy se na schodišti střetnou lidé směřující dolů s těmi, kteří lezou nahoru.

A jelikož je trek nejvytíženější v období monzunu, mokro k nebezpečí značně přispívá. Kdo má proto pro strach uděláno a z treku má právem respekt, měl by vyjít, co nejdříve ráno, kdy na vrchol míří nejméně turistů.

„Kalavantin je 685 metrů vysoký vrcholek na severní hranici náhorní plošiny Prabal. Nahoru vedou velmi příkré schody, které působí dost strašidelně,“ tvrdí Mangeš Dongare, který patří k indické turistické skupině, jež často vyráží na podobné výlety. „Celá cesta trvá asi šest hodin, ale je to ohromující zkušenost,“ dodává pro agenturu AP.

Z vrcholu hory je skutečně nádherný výhled do zalesněné krajiny a výstup za to zcela určitě stojí. Jenže ne každý si ho dokáže kvůli oprávněnému strachu užít. „Lidé z naší skupiny měli smíšené pocity. Někteří tvrdili, že je čiré bláznovství chodit na podobná místa, pro jiné to bylo velké dobrodružství,“ uzavírá Dongare.

Do okolí Kalavantinu se mohou turisté dostat poměrně pohodlně z Bombaje buď vlakem a autobusem, nebo vlakem a následně rikšou. Méně zkušeným je navíc doporučeno si na cestu zajistit zkušeného průvodce. Hora se dá jinak navštívit celoročně.