Průzkumu se zúčastnilo více než 1000 Američanů starších 18 let, přičemž téměř dvě třetiny (64 %) z nich uvedly, že je na cestování v letadle nejvíce štvou příležitostní kopači do sedaček. Na druhé příčce se umístili neaktivní rodiče, což jsou takoví, kteří věnují nulovou pozornost svým dětem. Ať už jejich ratolesti křičí, pláčou nebo se projevují jinak nevychovaně, nezasáhnou a jejich chování se příčí 59 procentům respondentů.

První trojici poté uzavírají nelibě páchnoucí pasažéři. Nemusí to však být jen ti zapomínající na základní hygienu, ale také jedinci, kteří mají příliš silné parfémy. Jejich přítomnost vadí více než polovině (55 %) dotazovaných.

Mezi dalšími nepříjemnými typy spolucestujících a jejich nešvary se umístili například lidé, kteří poslouchají hudbu příliš nahlas, ti, kteří se během letu opijí, anebo takzvaný typ chatty Cathy — cestující na sousedním sedadle, který se snaží zahájit konverzaci a nezastaví pusu.

Natočit a hodit na síť

V průzkumu lidé také uváděli, jak se s nepříjemnými situacemi v letadle vypořádávají. Zatímco 62 procent upozorní palubní personál, po kterém se dožadují, aby trapné situace vyřešil, třetina lidí (33 %) otravné pasažéry raději v tichosti přetrpí.

Zhruba každý osmý respondent (13 %) také uvedl, že je pro „veřejné lynčování“, což znamená, že otravného spolucestujícího natočí a video umístí na sociální sítě, pět procent by si na sociální sítí postěžovalo slovně a dvě procenta by napsala o nepatřičném pasažérovi příspěvek na twitter.