Ať už zaznamenáte svoje zážitky na mobil či fotoaparát, od 15. srpna s nimi během následujících šesti týdnů můžete uspět ve fotosoutěži pořádané agenturou CzechTourism. Snímky ze svého putování za Karlem IV. a jeho nesmrtelným odkazem můžete nahrávat na soutěžní stránku skrze svůj profil na Twitteru, Instagramu, Facebooku či Flickru.

Z každého týdenního soutěžního kola vzejde trojice vítězů, z nichž každý obdrží víkendový pobyt pro dvě osoby. Po šesti týdnech vybere porota, v níž zasedne také herečka Jitka Schneiderová, z finalistů jednotlivých kol absolutního vítěze. Ten bude odměněn iPhonem 6.

Motivační formát

„V letošním fotografickém klání, které tematizují výlety do karlovské historie, navazujeme na úspěšnou fotosoutěž s tématem českých hor z loňského roku. Na výletě po Česku je pořád co objevovat a jedinečným pojítkem pro toto objevování jsou právě stopy života a díla letošního jubilanta Karla IV,” uvedla Markéta Chaloupková z agentury CzechTourism.

„Naši historii nacházíme při toulkách českou krajinou i městy doslova na každém kroku a stojí za to její příběhy spolu navzájem sdílet. Soutěž, která poběží napříč několika sociálními sítěmi, je pro takové vyprávění příběhů nejlepším – a navíc motivačním – formátem,“ dodala za pořadatele Chaloupková.

Vítězné snímky představí agentura po skončení soutěže na výstavě, která bude nejen ohlédnutím za šesti soutěžními týdny, ale také za letošními karlovskými oslavami a okouzlujícími lokacemi, jež se díky nim českým i zahraničním turistům připomněly. A pokud byste chtěli na nějakou karlovskou oslavu v srpnu ještě zajít, můžete se podívat na soupis těchto akcí zde.