Stačí kartičku otočit a rázem budete mít v Toulavě, regionu spojujícím Sedlčansko a Táborsko, něco zadarmo nebo alespoň s výraznou slevou. Zatím je v akci zahrnuto okolo 35 míst, v plánu jsou třeba Chýnovské jeskyně, Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře nebo zážitkový park Zeměráj nedaleko Orlické přehrady.

Kartička, která bude sloužit z jedné strany jako skipas do Monínce a z druhé jako zážitkový poukaz pro Toulavu, bude k vyzvednutí za vratnou zálohu 100 Kč. Vedle samotného skiareálu budou kartičky vydávat i toulavská informační centra (zatím je jich šest) a chystá se i distribuce třeba v pražském Ski a Bike centru v Radotíně. Vrátit ji ovšem budete moci zase pouze v Monínci.

Hurá přes překážky

Provozovatelé lyžařského centra se snaží návštěvníkům ulehčit plánování dovolené i nakupováním skipasu přes internet. Z telefonu nebo přes internetové stránky se přihlásíte unikátním 14místným kódem ze své karty a přes platební bránu odešlete peníze za tarif, který si vyberete.

S informací nahranou na kartičce už pak můžete minout pokladny a zamířit rovnou k turniketům. V areálu si můžete vyzkoušet i novinku Funline, zábavnou trať s klopenými zatáčkami, terénními vlnkami a dalšími bezpečnými překážkami.

Měl by to být jakýsi mezistupeň mezi sjezdovkou a snowparkem a určen je spíše pro začátečníky, kteří si tu vyzkoušejí projet jednoduchou terénní nerovnost. Trasa bude dlouhá 230 metrů, překážek bude zhruba 10.

Při ježdění bude sportovce sledovat kamera, a kdo si v mobilu zapne aplikaci net-o-peer, může si své výkony nahrávat. Na internetových stránkách se pak bude moci podívat, jak mu ježdění na překážkách šlo.