Hlavní obsah
Strukturované stěny s motivem písečných dun dodají interiéru jedinečnou atmosféru. Foto: Novinky

Struktutované stěny, interiérový hit designového veletrhu v Londýně

Na letošním veletrhu 100% Design London, největší designové události ve Velké Británii byl k vidění zajímavý interiérový hit. Jsou jím strukturované stěny, které jsou reliéfní. Řada návrhů ale funguje jen na principu optického klamu. Připravili jsme pro vás obrazovou inspiraci tímto nevšedním trendem.

Strukturované stěny s motivem písečných dun dodají interiéru jedinečnou atmosféru. Foto: Novinky
Struktutované stěny, interiérový hit designového veletrhu v Londýně

Panely mají bezešvé vzory, které se přilepují na stěnu, konečná podoba v interiéru je výsledkem počítačového vzorování a dokončením rukou řemeslníka.

Panely obsahují až 30 % recyklovaného materiálu (v závislosti na provedení) a jsou zcela nehořlavé. Panely jsou velmi husté a mají hladký povrch, který může být natřen na libovolnou barvu.

Strukturované stěny s motivem rostlin od Armourcoat.

Foto: Novinky

Oblíbené jsou letos hlavně přírodní rostlinné motivy. Finální úprava panelů s takovým vzorem umožňuje proměnit interiér v přírodní scenérii.

Nejpopulárnější jsou letos rostlinné motivy.

Foto: Novinky

V kurzu jsou i stěny z hliníku. Organické struktury a vzory tradičně mechanicky upravených povrchů vytvářejí komplexní vizuálně rozměrný povrch.

Stěny a dekorační dlaždice z aluminia od Nas Ltd.

Foto: Novinky

Hliníkové povrchy se hodí pro panely a dlaždice do administrativních prostor a fungují i jako dekorativní obložení.

Stěny připomínají Saudkovu fotografickou stěnu

Nejzajímavější dekorační stěny letos mají punc opotřebovanosti a připomínají proslulou fotografickou stěnu fotografa Jana Saudka. Patina a nepřesnost vzorování je letos v kurzu.

Vtipným optickým klamem zaujmou i tapety, které z dálky vyvolávají dojem zmačkaného balicího papíru. Nevšedního dojmu je docíleno zdařilým fotografickým motivem. Fotograf dobře využil stínování původního materiálu.

Dojem struktury pomačkaného papíru je opickým klamem. Tapeta se hodí do všech industriálně zařízených interiérů.

Foto: Novinky

Strukturované stěny jsou ve Velké Británii velkým hitem. K nám dosud nedorazil, určitě je ale podnětným a kreativním nápadem pro dekoraci interiérů.

Lisované vliesové tapety je možné natřít barvou

U nás jsou k dostání lisované nebo strukturované tapety, jejichž vzory vpředu vystupují. U plasticky lisovaných vliesových tapet se lepidlem natírá stěna i zadní strana tapety. Tapety je ale třeba příliš nenamáhat tlakem nábytku, který by mohl vzhled vzoru poničit.

Strukturu stěny imitují tapety Rauhfaserky, které se vyrábějí z recyklovaného papíru, pilin a dřevěných vláken. Na stěnách bez štukové omítky vytvoří žádaný dojem zrnité struktury. Následná barva pak může stěnu libovolně dodekorovat.

Na veletrhu byly letos k vidění i stěny s vlisovanými rostlinami, které se staly hitem už i u nás.[celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků