Hlavní obsah
Dům svým charakterem zapadne do venkovské i příměstské zástavby. K hlavní obytné části s balkónem ve štítu se připojuje garáž se samostatným výstupem na zahradu. Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Prostorný domov pro čtyřčlennou rodinu v moderním pojetí

Již druhým rokem zajišťuje čtyřčlenné rodině z Kladenska pohodlné bydlení typový dům Premier. Stavba „na klíč" byla kompletně hotová za 11 měsíců, rodina si s ohledem na dodržení jednotného stylu sama zajistila interiérové dveře a schodiště.

Dům svým charakterem zapadne do venkovské i příměstské zástavby. K hlavní obytné části s balkónem ve štítu se připojuje garáž se samostatným výstupem na zahradu. Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz
Prostorný domov pro čtyřčlennou rodinu v moderním pojetí

Po dvou letech užívání už dnes nemají majitelé domu k výstavbě žádné připomínky a jsou se svým novým domovem víc než spokojeni.

Typový dům je dvoupodlažní, vzhledově vychází z tradiční venkovské stavby, takže je ponejvíce vhodný pro výstavbu v příměstských oblastech a vesnicích. Velikostně se řadí do střední kategorie, svou obytnou plochou a dispozičním řešením poskytne uživatelský komfort i větším rodinám.

Kuchyňská linka byla vyrobena na míru z MDF desek, na stěny si paní domu zvolila odstíny zelené barvy.

Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

U čtyřčlenné rodiny, jako v případě dnešní návštěvy, zajistí jednotlivým členům maximální soukromí. K domu přiléhá garáž přístupná zvenčí buď garážovými vraty, nebo dveřmi na protilehlé straně, ústícími na zahradu za domem.

Co se týče technické stránky stavby, je kompletně zděná systémem Porotherm, fasáda je dokončena izolační omítkou, takže již není nutné dodatečné zateplení obvodových stěn. Střecha má klasický krov, jako krytina byla použita taška Bramac. V základní verzi je dům osazen plastovými vchodovými dveřmi a okny v bílé barvě.

Interiér domu majitelé „rozsvítili“ jasnou teplou barevností stěn. V obývacím pokoji spolu sousedí sezení a jídelní stůl.

Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Majitelé domu zvolili dřevěná eurookna v tmavém dezénu, dřevěné jsou i vstupní a interiérové dveře, které vzhledově korespondují s dřevěným schodištěm. Dřevěné jsou také plovoucí podlahy v obývací části a pokojích. V kuchyni a dalších provozních prostorách je položena praktická dlažba.

Půdorys přízemí: 1) zádveří 2) koupelna + WC 3) pokoj 4) hala 5) kuchyň 6) obývací pokoj 7) terasa 8) garáž.

Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Dům je dispozičně rozdělen na společenskou zónu v přízemí a soukromou v podkroví. Hlavní vstup je „zapuštěn" do obvodu domu, a horní, přesahující patro ho tak kryje před nepřízní počasí. Menší praktické zádveří odděluje soukromí obyvatel domu nejen od venkovního prostoru, ale i od hostinského pokoje a koupelny, které jsou přístupné pouze ze zádveří.

Dětské pokoje jsou vybaveny laminovaným nábytkem a vyznačují se větší odvahou ve výběru barev.

Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Koupelna je pojata v přírodních barvách.

Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Dále následuje hala, z níž se vstupuje do obývacího pokoje s jídelnou a samostatně řešené kuchyně, kterou od obývací části dělí posuvné dveře. Z haly vede také schodiště do podkroví, kam jsou situovány ložnice a velká rodinná koupelna. Oproti projektu má dům v patře pouze jeden balkón směřující do zahrady.

Půdorys patra: 1) hala 2) koupelna + WC 3) ložnice rodičů 4, 5, 6) pokoj 7, 8) balkón.

Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Oblíbeným místem majitelů je venkovní terasa, částečně krytá balkónem v patře. Využívají ji k posezení prakticky během celého roku, kdykoli to počasí dovolí.

Technické údaje

Zastavěná plocha 101,5 m²

 

Celková užitková plocha 165,7 m²

 

Konstrukční řešení nepodsklepená stavba na základových betonových pasech, kompletně zděná systémem Porotherm, obvodové zdivo Porotherm 36, fasáda dokončena izolační omítkou a pásem obkladových pásků, schodiště dřevěný masiv

 

Střecha

sedlová, klasický krov, střešní krytina taška Bramac, střešní podhledy dokončeny dřevěnými palubkami

 

Výplně otvorů

dřevěná eurookna, dřevěné vstupní i interiérové dveře

 

Vytápění

kombinovaný plynový kotel, radiátory, v koupelně topný žebřík

 

Odhadovaná cena stavby

3 500 000 Kč

 

Zuzana Ottová, www.mujdum.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků