Hlavní obsah
Přehledná a elegantní šatna využívá šatní systémy s plnovýsuvy, tyčemi a policemi. Foto: Hanák nábytek

Předsíň i šatnu dobře uspořádejte

Předsíň je první místností, která nás doma přivítá. Měla by tedy být dostatečně reprezentativní, příjemná a zároveň funkční. K tomu, abyste tu udrželi lad a pořádek, můžete využít mnoho druhů nábytkových sestav.

Přehledná a elegantní šatna využívá šatní systémy s plnovýsuvy, tyčemi a policemi. Foto: Hanák nábytek
Předsíň i šatnu dobře uspořádejte

Chytrá předsíň i šatna musí být správně vybavené a zorganizované. Pro pohodlné ukládání věcí proto využijte předsíňové sestavy, pro šatnu či vestavěné skříně pak šatní systémy s výsuvnými a výklopnými tyčemi či policemi až ke stropu. Stejně tak se tu neobejdete bez účelného osvětlení.

Rustikální předsíňová stěna CA581 s efektním designem dánské značky Nova Solo, cena 20 977 Kč.

Foto: Aldo

Pomůže pohybové čidlo

Příjemné je přirozené denní světlo, ale většinou si vystačíte s umělým osvětlením. Rozhodně by ani v těchto místech nemělo chybět centrální svítidlo, osvědčilo se také vnitřní osvětlení skříní a poliček. K tomu poslouží bodová světla nebo LED diodové pásky.

Pohybové čidlo Decente, které si lze vybrat v designu skla, betonu, dřeva, nerezu a dalších.

Foto: Obzor

Foto: Obzor

Foto: Obzor

V tmavé předsíni bez okna a tedy bez denního světla obvykle hledáte po příchodu domů vypínač a ne vždy se to podaří napoprvé. Tento problém dokáže šikovně vyřešit pohybové čidlo, které automaticky bezdotykově spíná osvětlení.

Stejně tak ho oceníte při ranním oblékání v šatně. Bezdotykové čidlo snadno sladíte také s vypínači a zásuvkami v celém bytě.

Materiály pro šatní skříně

Jelikož předsíň i šatna slouží hlavně k odložení svršků a obuvi, je důležité je doplnit kvalitními a velkými úložnými prostory.

Předsíňová sestava skládající se ze skříně, botníku a věšáku je vyrobená z materiálu T acrylic.

Foto: Trachea

Předsíňová stěna Cubus se skříní v dezénu dub sonoma je jednoduchá a praktická. Disponuje dostatkem úložných prostor, policí, věšáky na odložení kabátu i nezbytným zrcadlem.

Foto: Jamall

Pro skříň v maxi velikosti rozhodně využijte akrylátová dvířka, která vynikají nejen svými rozměry (až 3000 x 1270 mm), ale i perfektním vzhledem a odolností! Mohou sahat klidně od podlahy až ke stropu.

Akrylátový povrch je hluboce probarvený, takže nehrozí při jeho poškrábání narušení struktury povrchu. Také případný kaz lze jednoduše opravit. K dispozici je množství designových dekorů nejrůznějších odstínů, a to jak ve vysokém lesku, tak i v módním matu.

Předsíňová sestava Tosca v kombinaci pískového dubu a bílé barvy obsahuje celkem 4 díly, které lze umístit k sobě anebo jednoduše rozmístit v prostoru předsíně. Cena 5499 Kč.

Foto: Asko

Předsíň mnoha tváří

Chcete-li vnést do předsíně přirozený půvab dřeva, k dispozici jsou masiv i dýhy. Ale je nutné počítat s náročnější údržbou.

Moderní předsíňový program Fresh v dřevěném dekoru s antracitovými doplňky lze zakoupit buď celý, nebo jen jednotlivé elementy.

Foto: Torrimex

Alternativu v podobě jejich zdařilých imitací tvoří fóliovaná dvířka, která dovedou věrně napodobit povrchy různých dřevin, jako jsou třeba dub, borovice nebo jasan, a to včetně jejich pozoruhodné plastické struktury.

Uspořádání vnitřního prostoru šatny s maximálním využitím vhodně zvoleného vybavení šatny, které je přehledné a funkční.

Foto: Beneš nábytek

Široký výběr zdařilých dřevodekorů, příznivou cenu i skvělé praktické vlastnosti nabídnou také skládaná laminovaná dvířka, odolná vůči prudkým nárazům i poškrábání. Skvěle se tak hodí do namáhaných předsíní.

Praktická předsíňová stěna Vera včetně zrcadla. Vhodná také do menších předsíní. Cena 1499 Kč.

Foto: Sconto

Vzhled předsíně či šatny podtrhne technologie digitální grafiky, která dovede přenést na nábytkové plochy téměř jakýkoli grafický motiv. Také grafika je originální a odolná vůči oděru a barevně stálá.

Předsíňová sestava vyrobená v dřevodekoru sněhový ořech.

Foto: Trachea

Jak oddělit předsíň či šatnu?

I malé místnosti, jako jsou předsíň a šatna, si zaslouží elegantní a funkční dveře. Prostory vhodně oddělí dveře od podlahy až ke stropu s moderní hliníkovou konstrukcí v posuvu, který je zabudovaný přímo ve stropě.

Celoskleněné dveře Strong oddělující samostatnou šatnu od ložnice.

Foto: Jap future

Dalším řešením mohou být dveře posuvné po stěně nebo zasouvací do stavebního pouzdra. Nedostatek světla vyřeší varianta celoskleněných dveří z kaleného skla, ať už samostatných nebo usazených v celoskleněné příčce. Jsou bezpečnostní a tedy odolné.

Samostatná šatna oddělená posuvnými dveřmi od zbytku prostoru, vyrobena z bílé fólie emboss.

Foto: Trachea

Celoskleněné dveře funkčně oddělí prostory a přitom mezi nimi zanechají vizuální propojení. Sklo na dveřích může být v různých podobách včetně pískování či grafického motivu.

Vertikální propojení domu

Současným trendem je propojování prostor, takže se z malé předsíně může stát rozlehlejší vstupní hala, která podporuje i umístění nenápadného či dominantního schodiště. Při jeho výběru je důležitá nejen velikost prostoru, ale i způsob jeho využívání.

Bočnicové schodiště, které je součástí vstupní haly do domu.

Foto: Jap future

Schodiště, ať už bočnicové, segmentové, točité či třmenové, se od sebe liší tvarem i způsobem ukotvení.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků