Hlavní obsah
Z praktických důvodů padla volba na kvalitní rozkládací pohovku Coco s úložným prostorem, kterou lze jednoduchým pohybem proměnit v plnohodnotné lůžko. Pohovka je čalouněná pracím potahem imitujícím kůži. Relaxační zónu doplňuje koberec Shaggy. Foto: www.modernibyt.cz

Malý byt vyměnila za větší, jehož interiér ani po letech neomrzí

Barbora žije v Praze od svých studií. Dosud bydlela v bytě 1 + kk v oblasti Prahy 9, kterou si velmi oblíbila. Nedostatek metrů čtverečních ji však přiměl hledat byt větší, který by víc odpovídal jejím představám.

Z praktických důvodů padla volba na kvalitní rozkládací pohovku Coco s úložným prostorem, kterou lze jednoduchým pohybem proměnit v plnohodnotné lůžko. Pohovka je čalouněná pracím potahem imitujícím kůži. Relaxační zónu doplňuje koberec Shaggy. Foto: www.modernibyt.cz
Malý byt vyměnila za větší, jehož interiér ani po letech neomrzí

Není běžné najít zcela vyhovující byt hned v sousední ulici. Trochu mi to připomíná rčení, že pod svícnem bývá největší tma.

Měla jsem štěstí. V této lokalitě jsem zvyklá žít, mám to pět minut do práce, blízko na metro i tramvaj a do centra to také není daleko. Z vytipovaných projektů v této oblasti žádný zcela nesplňoval moje požadavky, třeba tam chyběl sklep a podobně.

Věšáková stěna z kaleného skla malou chodbu nijak nezatěžuje. Opticky ji zvětšuje velkoformátové zrcadlo, které sahá od podlahy až ke stropu. Vhodně ho doplňuje praktická lavice v bílé barvě.

Foto: www.modernibyt.cz

Nakonec jsem se rozhodla pro byt v sedmém patře o výměře 62 m2, který měl oproti mému předchozímu kromě větší výměry i 33 m2 velkou terasu. Potřebovala jsem prostor k životu, který nabízel spoustu úložných prostorů.

Část atypického tvaru chodby byla přehrazena posuvnými dveřmi, kde vznikla praktická šatna i s botníkem. Místo zde našlo i další vybavení domácnosti jako vysavač, žehlicí prkno a další nezbytnosti.

Foto: www.modernibyt.cz

Hotové byty zpravidla novým majitelům dokonale nevyhovují, nebývají takzvaně ušité na míru. Byl to i váš případ?

Vstoupila jsem do něj poprvé až půl roku po dokončení developerského projektu. Nemohla jsem už zasahovat do dispozičního uspořádání, ale dodnes nezapomenu na pocit, který mě zaplavil. Cítila jsem, že je to ten, který hledám, a nesmírně mě okouzlila také velká terasa.

Na kuchyň volně navazuje jídelna s atypickým čtvercovým stolem s nohami z kaleného skla v designu architekta. Stůl z lakované MDF je doplněn transparentními plastovými židlemi Femme Fatale.

Foto: www.modernibyt.cz

Po oslovení asi čtyř studií jsem vybavení interiéru nakonec začala řešit s architektem Filipem Hejzlarem z ateliéru De.fakto. Navštívila jsem jejich showroom a přesvědčila se, že realizace odpovídají stylu, který se mi líbí. To mě uklidnilo.

Měla jsem vizi jednoduchého, funkčního, nadčasového a elegantního interiéru. Mám ráda kombinaci skla a kovu, bílou barvu a spíš ostřejší linie. Architekt měl volné ruce. Návrhem však předčil moje představy.

Přestože kuchyň není nijak velká, je plnohodnotně vybavena pečicí i mikrovlnnou troubou, myčkou i varnou deskou, také vestavnou chladničkou s mrazničkou, dřezem a recirkulační digestoří.

Foto: www.modernibyt.cz

Průběžně jsme ladili jen drobnosti. Například v ložnici jsem původně zamýšlený kosmetický stolek vyměnila za další úložný prostor. Vznikla čtyřicet centimetrů hluboká skříň se zrcadlovými plochami. Pro úložné prostory byla maximálně využita také stěna v záhlaví lůžka.

Slovo architekta
Do nepříliš velkého interiéru jsem se snažil vnést především lehkost. Proto se zde objevují prvky jako levitující jídelní stůl na skleněných nohách, zavěšená komoda, čiré židle nebo rozvolněná knihovna, která je uprostřed jakoby přetržená oknem. Okna jsou opatřena lehkými nanoroletami. Vyjma stolu s židlemi je veškerý nábytek integrovaný do stěn. Například v ložnici tyto stěny přímo vytváří. Monochromatické barevné schéma tento architektonický záměr vhodně doplňuje a dává tak vyniknout knihám a dekorativním předmětům.

Velmi oceňuji schopnost architekta ochotně naslouchat a radit bez jakéhokoli vnucování. De.fakto zajišťovalo kompletní realizaci interiéru. Co architekt navrhl, to také ateliér vyrobil a dodal.

Podlahu kryje bílá laminátová podlaha s jemnou texturou dřeva. Na jednu stěnu byla použita speciální strukturovaná výmalba. Místnost je vybavena nábytkem zhotoveným na míru - atypickou knihovnou a zavěšenou komodou podle návrhu Filipa Hejzlara.

Foto: www.modernibyt.cz

Měnila jste vůbec něco z původního vybavení?

Ano. Dlouho jsem zvažovala výměnu původní podlahy a nakonec jsem do ní investovala a pořídila si bílou laminátovou s nádechem do šeda. Neuměla jsem si představit nerezovou barvu na horních skříňkách v kuchyni, ale teď jsem maximálně spokojená.

Levitující lůžko s úložnými prostory vespod je zapuštěno do kompaktní stěny v jeho záhlaví zhotovené z bílého lamina. Po obou stranách jsou šatní skříně.

Foto: www.modernibyt.cz

Moc se mi líbí jídelní stůl na skleněných nohách, který je vyroben podle návrhu Filipa Hejzlara a skvěle ladí se skleněným stolkem v obývacím prostoru. Mám radost z obrazů OE fotografií tištěných na PVC s golfovou tematikou, jsem totiž golfistka. Dva vystihují retro období tohoto sportu a jeden je současný.

Naproti lůžku je další zrcadlová šatní skříň, která pomáhá místnost opticky zvětšit.

Foto: www.modernibyt.cz

Myslím, že interiér mého bytu je dokonale nadčasový a neomrzí se mi ani po více letech. Ještě ale plánuji nějaké doplňky. Ráda bych si pořídila dekorativní rostlinu ve velkém květináči ke dveřím na terasu.

S terasou jistě máte nějaké další plány. Vidím, že ji rozzářila velká barevná fotografie.

Chci ji vybavit k příjemnému užívání, například ke grilování a pohodlnému stolování. V části je pergola, kterou je třeba dořešit s ohledem na praktické stínění, a pak bych tu chtěla trochu zeleně.

Ta barevná fotografie je zde záměrně, protože působí svěže a optimisticky. Domů se teď vracím moc ráda. Myslím, že byt o mně mnohé vypovídá, vše mám pěkně sladěné, jsem spokojená a zatím bych vůbec nic neměnila.

Lenka Saulichová, www.modernibyt.cz

Napište nám
Postavili jste dům nebo rekonstruovali byt a rádi byste se také pochlubili?
Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

Znáte nanorolety?

Lepí se na sklo nebo se připevňují na jeho rám. Jejich montáž tedy nevyžaduje žádný zásah mimo okno! Díky posuvným kazetám lze nanorolety na okně neomezeně přemisťovat.

Lze je nastavit zcela libovolně a zastínit jen část okna v jakékoliv úrovni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků