Hlavní obsah
Čelní fasáda je stejně jako celý dům nečleněná, jednolitost plochy rozbíjí praktický krytý vstup. Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Klasický dům s tradičním vzhledem pro malou i větší rodinu

Snad každá rodina touží po intimitě vlastního bydlení. V plné míře ji zajistí jen rodinný dům. Typový dům Pluto svým názvem naznačuje, že se pro své majitele stane středobodem celého vesmíru.

Čelní fasáda je stejně jako celý dům nečleněná, jednolitost plochy rozbíjí praktický krytý vstup. Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz
Klasický dům s tradičním vzhledem pro malou i větší rodinu

Tento sen se splnil mladé rodině z jižních Čech, která se do svého nového domova přestěhovala po 12 měsících od započetí stavby. Pro výstavbu zvolila rovinatý pozemek v nové zástavbě poblíž bývalého okresního města.

Z katalogu domů ji nejvíce oslovil právě dům Pluto, jehož tradiční vzhled a čisté linie ho předurčují pro široké využití, neboť na rozdíl od mnoha importovaných typů nepůsobí v české krajině rušivě. S jeho schvalováním v rámci územního plánu jistě nebudou mít ani další potenciální stavebníci problém.

Kompaktní vzhled a čisté linie předurčují dům Pluto Plus k univerzálnímu použití v běžné i chatové zástavbě. Garáž svou hmotou nijak nenarušuje tvar domu.

Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Dům patří k velikostně menším typům a tříčlenné rodině rozměrově plně vyhovuje. Poslouží však i vícečlenné domácnosti s běžným provozem. Ze zádveří se vstupuje do prostorného obývacího pokoje a dále do samostatné kuchyně, oddělené příčkou. To jistě ocení všichni, kdo neradi ukazují své provozní zázemí nebo nechtějí být kuchyňským provozem rušeni při relaxaci.

Přízemí

Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Nicméně díky absenci dveří jsou obě místnosti částečně vizuálně propojeny a členové domácnosti tak zůstávají v kontaktu. V rohu pokoje, vedle kuchyně, stoupá schodiště do soukromé zóny v podkroví, čítající tři pokoje a koupelnu. Z jednoho z pokojů je přístup na balkón ve štítu.

Obývací pokoj s trojitým jištěním tepelné pohody. Podlahové vytápění a dřevěná podlaha hřejí skutečně, teplé barvy na stěnách pocit umocňují.

Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Co majitelé v rámci řešení dispozic interiéru také velmi oceňují, jsou již předem naprojektované vestavné skříně, pro které byly v podkroví vyzděny niky.

Podkroví

Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Mladá rodina si přála zděný dům více přizpůsobit osobním potřebám, což nepředstavuje u dnešních typových domů nic neuskutečnitelného. Jedinými zásahy do vnější konstrukce bylo protažení střechy nad balkónem, které oceňuje paní domu - může zde sušit prádlo i za nepříznivého počasí, a také druhý výlez na střechu.

Rodičovská ložnice v podkroví má k dispozici balkón.

Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Více dílčích změn se odehrálo v interiéru, například v kuchyni nebyla vystavěna plánovaná spíž, čímž se nevelký kuchyňský prostor zvětšil o více než 1 m2. Do technické místnosti v přízemí přibyl praktický sprchový kout a nad obytným podkrovím byl vytvořen neméně užitečný úložný půdní prostor.

Podkrovní koupelna je laděná do podzimních tónů.

Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Zuzana Ottová, www.mujdum.cz

Technické údaje

Zastavěná plocha 90,5 m²

 

Užitná plocha 123,3 m²

 

Obytná plocha 64,7 m²

 

Konstrukční řešení nepodsklepená stavba na betonových základových pasech, zdicí systém POROTHERM - obvodové zdivo 40 P+D, stropní konstrukce cihelné vložky MIAKO, fasáda dokončena tepelněizolační omítkou Terralit, monolitické železobetonové schodiště

 

Střecha dřevěný krov, střešní krytina Bramac, střešní podhledy dokončeny dřevěnými palubkami

 

Výplně otvorů plastové vstupní dveře a okna s izolačním dvojsklem, střešní okna Velux, garážová vrata Alulux, vnitřní dveře Sapeli s obložkovou zárubní

 

Vytápění plynový kondenzační kotel, radiátory, v koupelně podlahové vytápění a topný žebřík

 

Odhadovaná cena stavby do 3 000 000 Kč

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků