Hlavní obsah
Žehlicí systém má futuristické tvary a zapadne do modernějších domácností. Foto: Hello Effie, Jamie Winter (4x)

Effie - pomocník, který během chvilky vyžehlí až dvanáct kusů oblečení

Kdo nerad žehlí, nebo na tuto činnost prostě nemá čas, jistě ocení šikovného pomocníka budoucnosti, kterým je výtvor nazvaný Effie. Oblečení se do něj jednoduše pověsí, po chvilce je pečlivě vyžehlené.

Žehlicí systém má futuristické tvary a zapadne do modernějších domácností. Foto: Hello Effie, Jamie Winter (4x)
Effie - pomocník, který během chvilky vyžehlí až dvanáct kusů oblečení

Automatický žehlicí systém nové generace vymysleli mladí inženýři Rohan Kamdar a Trevor Kerth žijící v Londýně. Jejich cílem bylo usnadnit život v běžných domácnostech a ušetřit lidem čas.

Effie dovede podle titulu Designboom vyžehlit a usušit košili zhruba za tři minuty. Jde tak o skvělého pomocníka pro ty, kdo mají v práci předepsaný dress code a bojují s přípravou oblečení na druhý den.

Ramínka s oblečením se zavěsí na výsuvný věšák.

Foto: pračka, Effie

Žehlit je možné celou řadu materiálů včetně polyesteru, bavlny, hedvábí, viskózy nebo denimu. Effie vyžehlí i drobné kusy oblečení jako ponožky nebo spodní prádlo. Ty je ale třeba vložit do speciálního vaku na ramínku ze síťoviny.

Po vyžehlení se otevřou dvířka a oblečení vyjede vyžehlené.

Foto: Hello Effie, Jamie Winter

Autoři navrhováním Effie strávili dva roky a vytvořili řadu různých prototypů, než přišli s tímto finálním produktem. A jak systém funguje? Oblečení z pračky je třeba pověsit na ramínka a ta na vytahovací kolejničky. Po kliknutí na tlačítko start začne sušení a případně žehlení pomocí tepla a páry.

Ovládání je jednoduché a intuitivní.

Foto: pračka, Effie

Objekt má ve spodní části kolečka, dá se tak jednoduše přemisťovat po bytě. Effie je v současné době prototypem, do prodeje by měl jít v příštím roce. Jeho cena se má podle titulu Ideal Home pohybovat v přepočtu zhruba okolo dvaceti tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků