Hlavní obsah
Kuchyň je otevřená do jídelny a obývacího pokoje a i to je důvod, proč jsou spotřebiče elegantně ukryty ve skříňkách vyrobených na míru. Součástí je i bar s vinotékou. Plynulý přechod do jídelní a obývací části zajišťuje i dřevěná podlaha. Foto: www.modernibyt.cz

Dům aktivního sportovce počítá do budoucna i s prostorem pro rodinu

Fotbalista Radek Šírl se vrátil z ruského Zenitu Petrohrad zpět domů k rodičům do Rudné. Ale světem protřelý chlap samozřejmě toužil po vlastním bydlení, a tak koupil pozemek a začal stavět.

Kuchyň je otevřená do jídelny a obývacího pokoje a i to je důvod, proč jsou spotřebiče elegantně ukryty ve skříňkách vyrobených na míru. Součástí je i bar s vinotékou. Plynulý přechod do jídelní a obývací části zajišťuje i dřevěná podlaha. Foto: www.modernibyt.cz
Dům aktivního sportovce počítá do budoucna i s prostorem pro rodinu

Architektonický návrh stavby vypracovala Ing. arch. Anna Lacová a stavebních prací se ujal Ing. Eduard Babor. Na pozemku nedaleko Rudné, v kraji, ze kterého Radek pochází a kde se cítí doma, začal vyrůstat dům pro aktivního sportovce a jeho budoucí rodinu.

Terasa plná slunce, kterému se dá utéct rozvinutím markýzy z produkce Corradi, je prodlouženým obývacím pokojem v teplých letních dnech, kdy majitelé snídají venku, pohodlně usazeni v křeslech od společnosti Roberti Hamptons.

Foto: www.modernibyt.cz

Začali jste stavět na zeleném. Jaký byl váš požadavek na bydlení a proč jste se rozhodl právě pro Nučice?

Rodiče bydlí v Rudné, což je od Nučic necelé 2 km. Narodil jsem se tu, žiju tu už od malička a hodně lidí tady znám. V Rudné jsem nesehnal tak pěkný pozemek jako tady. Je tu klid a velký prostor, domy nejsou na sobě nalepené, takže nikomu nekoukáte přímo do oken. Rozhodl jsem se tedy pro Nučice, protože jsem chtěl nějaké zázemí, něco, kde budu v budoucnu mít i rodinu.

Masivní jídelní stůl byl Radkovým přáním. K němu se musí vejít celá široká rodina. Židle jsou italské provenience od značky Tonon a velkou plochu stolu osvětlují lustry Maru od slavného Ingo Maurera.

Foto: www.modernibyt.cz

Takže jste dům plánoval s ohledem na rodinu a děti?

Kdybych nechtěl mít rodinu, určitě bych si dům nepořizoval. Potřebu samostatného bydlení bych vyřešil bytem s terasou. Ale jsem na život na vesnici a na tuhle oblast zvyklý, jsem zvyklý na to mít zahradu a třeba snídat venku.

Šedou pohovku oživují červené polštáře a prostoru vévodí svítidlo Floatation z japonského papíru. Prosklené tabule se dají zakrýt japonskými stěnami z papíru Washi. V prostoru panuje jednoduchost a soulad, právě i díky zvoleným barvám a materiálům.

Foto: www.modernibyt.cz

Jste s výsledkem spokojený?

Naprosto. Chvilku mi trvalo, než jsem se s domem sžil, ale to by myslím bylo stejné kdekoliv jinde. Zpočátku jsem se trošku bál, že pro mě bude dům příliš velký, ale zvykl jsem si. Je tu bezpečno, i dům je dobře zabezpečený, místní lidé jsou příjemní a je tady absolutní klid.

Nad postelí v ložnici je obraz od ruského malíře Igora Nelubichova zachycující Petrohrad – místo Radkova několikaletého působení. Opět se projevuje požadavek majitele na jednoduchost a tlumené neutrální barvy.

Foto: www.modernibyt.cz

Architektonický návrh domu i interiér navrhovala Anna Lacová. Proč jste se rozhodl využít právě její služby?

Viděl jsem její práci v pořadu Jak se staví sen. Domluvil jsem si s ní schůzku, zrovna v době, kdy se jí narodilo miminko. Tehdy mi říkala, že nebude mít příliš času, ale pak ji projekt chytil, bavilo ji, že začínáme od nuly a že bude moct navrhovat jak exteriér, tak i vnitřní vybavení.

Koupelna v patře kopíruje Radkův požadavek na přírodní barvy i materiály. Je dostatečně prostorná a má denní světlo. Obložená je imitací kamene StoneD Dorada a vybavena armaturami Hansgrohe a nábytkem vyrobeným na míru.

Foto: www.modernibyt.cz

Já jsem měl původně v plánu postavit katalogový dům, ale ona mě přesvědčila, že by to byla škoda, když mám dostatečné finanční prostředky, a předložila mi svoje návrhy, ve kterých byly moje představy zapracované.

Byl jsem samozřejmě rád, že mi pomohla s vybavením interiéru, tohle není úplně něco, v čem bych byl zběhlý. Jezdila se mnou po showroomech a společně jsme vybírali zařízení tak, aby bylo stylově čisté a barevně ladilo. Mám rád jednoduchý styl, přírodní barvy a materiály.

Krytý bazén s relaxační vířivou vanou využívá Radek každý den. Díky dokonalému systému, který řídí veškeré nezbytné procesy související s údržbou bazénu, nemá Radek žádné starosti s udržením čistoty slané vody.

Foto: www.modernibyt.cz

Používali jsme tedy hodně dřevo, kámen a přírodní barvy. Líbí se mi otevřený vzdušný prostor, proto je i obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou. Paní Lacová mi předkládala svoje návrhy, někdy jsme něco upravovali, ale většinou jsem s jejím řešením souhlasil a myslím, že měla hodně volnou ruku ve výběru.

Otevřenost obývacího prostoru i ohromný jídelní stůl napovídají, že máte rád společnost. Je to tak?

Ano, dokonce jsem si na zahradu pořídil party domek, kam si zvu na pivo kamarády. Jídelní stůl jsem opravdu chtěl velký, ne že bych měl někdy třeba šest dětí, ale mám rád, když se sejdeme s rodiči, bráchou a jeho rodinou u dobré večeře. Kamarádi se mi smáli, že jsem si postavil obrovský dům.

V prostoru bazénu nechybí ani sprcha a malá kuchyňka. Radek zde vzhledem ke své profesi tráví hodně času, a zařízení celého prostoru věnoval proto dost péče.

Foto: www.modernibyt.cz

On tak z ulice opravdu vypadá, ale když vejdete dovnitř, vidíte, že všechno má smysl a účel. Mám kolem sebe rád lidi a chci si je k sobě zvát. Taky mám rád, když všechno má své místo.

Počítal jsem s tím, že jednou přijdou i děti, a chtěl jsem mít všechno připravené a ne se pak ocitnout v situaci, kdy nám bude dům malý, a budeme muset přistavovat.

Venkovní jezírko opticky propojuje venkovní prostor kolem domu s bazénem.

Foto: www.modernibyt.cz

K domu patří i bazén s wellness. Je to v současné době častý trend, ale pro vás je to asi něco, co opravdu využíváte.

Ano, vnitřní bazén byl jedním z mých požadavků. Nepotřeboval jsem venkovní bazén, na ten je tu dostatečně teplo pouze tři měsíce v roce, ale vnitřní bazén využívám opravdu denně. Naučil jsem se jít si po ránu zaplavat. Člověka to nastartuje a den je pak úplně jiný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků