Hlavní obsah
Čajové sítko do konvice Hangtea je určeno pro dávku čaje na celou konvici. Zátěž je přehozena přes okraj, louhovátko kdykoli z nápoje pohodlně vyjmeme. Materiál nerez, silikon. Cena 429 Kč. Foto: AD HOC

S čajovými sítky a louhovátky můžeme připravit chuťově zajímavý nápoj. Jsou vhodná pro čaj sypaný, ale také pro výluhy z koření a bylinek. Vyrábějí se z řady materiálů a mají nejrůznější tvary, a tak se i u nás může stát příprava čaje malým obřadem.

Čajové sítko do konvice Hangtea je určeno pro dávku čaje na celou konvici. Zátěž je přehozena přes okraj, louhovátko kdykoli z nápoje pohodlně vyjmeme. Materiál nerez, silikon. Cena 429 Kč. Foto: AD HOC
Designová sítka umocní čajový obřad

Čajová sítka se vyrábějí z nerezu, plastu nebo keramiky. Na keramice a plastu nejvíce zanechává usazeniny tvrdá voda, což není z hlediska údržby pohodlné. Stačí ale louhovátko ponořit na chvíli do octa a usazeniny zmizí. Nikdy je neodstraňujeme agresivními čisticími prostředky!

Klasické typy čajových sítek ve tvaru lžíce jsou nahrazovány ponornými sítky a tyčinkami do konvic i menších šálků. Příprava čaje se tak stává malým příjemným obřadem. Důležité je ale vědět, jak dlouho čaj louhujeme a jak horkou vodou ho máme zalít, aby uvolnil zdravé látky a své aroma.

Čajová tyčinka na sypané čaje z nerezové oceli. Průměr 2 cm, výška 16 cm. Cena 499 Kč

Foto: AD HOC

Čajové sítko obdélníkové Japan, 5x4,5 cm. Cena 349 Kč.

Foto: KÜCHENPROFI

Čajové sítko z nerezové oceli s držákem, které padne na obvod hrníčku. Vhodné do myčky nádobí. Průměr 12,5 cm. Cena 249 Kč.

Foto: AD HOC

Sítko na sypané čaje, kombinace porcelánu a silikonu, délka: 16 cm. Cena od 69 Kč.

Foto: DEDRA

Čajové sítko z nerezové oceli a nylonu pasuje rovnou na hrnek. Cena 287 Kč.

Foto: AD HOC

Čajový filtr do konvice z nerezové oceli. Průměr 7,5 cm, výška 6,5 cm. Cena 229 Kč.

Foto: KÜCHENPROFI

Čajové sítko na sypký čaj (vajíčko), 5,5x4,5 cm. Cena 299 Kč.

Foto: KÜCHENPROFI

Správná příprava čaje

Na 2 až 2,5 dl čaje stačí jedna vrchovatá čajová lžička sypané směsi. Před přeléváním vařené vody přes sítko šálek nebo konvici nahřejeme.

Chuť čaje ovlivňuje kvalita a teplota vody a doba louhování.

Nápoj ztrácí chuť ochlazováním, takže jeho větší množství uchováváme v termosce nebo v konvici s ohříváčkem (podnos s čajovou svíčkou).

Černý čaj pro povzbuzení louhujeme dvě až tři minuty, pět minut pro působení na zažívání. Černý čaj přeléváme vařící vodou, tj. zahřátou na 100 °C.

Zelený čaj přeléváme vodou zahřátou na teplotu 80 °C, přelitím vařící vodou zhořkne. Louhujeme tři minuty.

Ovocný čaj zaléváme vroucí vodou, doba louhování je pět až osm minut.

Bylinný čaj a čaj z koření zaléváme vroucí vodou. Ať jde o sušené bylinky, koření jako fenykl, hřebíček, kmín nebo kousky čerstvého zázvoru, necháme louhovat osm až patnáct minut. Až poté čaj sladíme nebo dochucujeme citronem.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků