Hlavní obsah
Rodinný dům má jasně futuristické rysy. Foto: David Franck

Architekt Mayer dokončil stavbu rodinného futuristického domu

Rodinný dům pro čtyři osoby od berlínského architekta Jürgena Mayera má velmi moderní podobu. Elegantní futuristické linie dodávají stavbě na zajímavosti. Dům vznikl v Německu poblíž Stuttgartu.

Rodinný dům má jasně futuristické rysy. Foto: David Franck
Architekt Mayer dokončil stavbu rodinného futuristického domu

Jürgen Mayer H. stavbu pojmenoval Ols House. Rodinný dům se nachází na svahu a je z něj působivý výhled do okolí. Zasazen je do rezidenční čtvrti, ve které většina domů vznikla okolo roku 1960. Svým moderním vzhledem tak mezi ostatními stavbami vyniká.

Stavba svým vzhledem připomíná rysy žraloka.

Foto: David Franck

Dům má zvýšené přízemí se vstupním prostorem, technickou místnost a wellness. Druhé patro obsahuje obývací, jídelní a kuchyňské prostory. Nahoře jsou umístěny ložnice, šatna a koupelny.

Architekt navrhl majitelům velkorysou terasu.

Foto: David Franck

Architektovy stavby mají futuristicky ladné linie a jednoduchou barevnost, kterou Mayer uplatnil i u tohoto domu. Celková podlahová plocha obydlí je 488 m².

V interiéru chybí výrazné barvy.

Foto: David Franck

Působivý rodinný dům vznikl hlavně z vyztuženého betonu a cihel. Střecha je z oceli. Centrálním designovým prvkem se stalo sochařsky pojaté schodiště, které spojuje všechny tři úrovně domu.

Schodiště má moderní tvary podobné stavbám od slavné architektky Zahy Hadid.

Foto: David Franck

Architekt v interiéru volil moderní materiály, které doplňoval jednoduchými dřevěnými prvky. Stavba vznikla pro soukromého klienta, výstavba trvala dva roky.

Architekt nedávno navrhl i zajímavé stavby v Gruzii. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků