Tmavší fialová s lehkým nádechem do modra nese ve světoznámém vzorníku název Ultra Violet a má číslo 18-3838. Odstín je zřejmě inspirován ultrafialovým zářením. Barva má ostatně symbolizovat technologický pokrok a schopnosti lidstva poznávat nové galaxie.

Designéři a fandové interiérového designu tak mohou právě na tomto tónu stavět své návrhy. Barva byla klasicky vybrána ze vzorníku Pantone, který je největším systémem barev a každý tón v něm má své číslo.

Historie barevného katalogu je dlouhá, vzorníky Pantone byly zavedeny v roce 1963 a v průběhu let se rozvíjely v neuvěřitelně pestrou škálu barevných odstínů.

Ti, kdo se chtějí inspirovat originálním tónem se mohou při zařizování odpíchnout od vzorníkové barvy.

Ti, kdo se chtějí inspirovat originálním tónem, se mohou při zařizování odrazit od vzorníkové barvy.

FOTO: Pantone

Vzorníky Pantone jsou používány nejen pro design a průmysl, ale i pro grafiku a módu. Jde o celosvětově uznávaný barevný standard, na jehož základě mohou designéři odlišovat barevné tóny a zkoušet si vzájemné působení barev. Každoročně jsou z něj také voleny barvy roku, které vždy udávají aktuální trend v oblasti interiérového designu.

Volte kousky, které působí neotřelým až mystickým dojmem.

Volte kousky, které působí neotřelým až mystickým dojmem.

FOTO: Louise Mead

Při zařizování interiéru se nemusíte ale přímo držet daného tónu, můžete ho kombinovat i s podobnými odstíny. Trendy barvu se vyplatí použít s dalšími módními prvky v interiéru. V aktuálním případě se vyloženě nabízí kombinace fialového odstínu se sametem, který nechává vyniknout syté barevnosti.

Temná fialová barva a samet jsou ideální kombinací, která je navíc hodně trendy.

Temná fialová barva a samet jsou ideální kombinací, která je navíc hodně trendy.

FOTO: Sweetpea a Willow, Koket

Tmavá fialová je barvou, která symbolizuje mystično, tajemství, spiritualitu a duchovno. Podle Pantone tato barva také symbolizuje originálnost, vynalézavost a vizionářské myšlení.

Proto se příliš nehodí do prostor, které jsou určeny k čistě užitným funkcím. Dobře naopak zafunguje v ložnicích a místnostech, které jsou vyhrazeny pro relaxaci, meditaci a rozjímání.

Tmavě fialové tapety dodají interiéru trochu ponurou, ale energií nabitou atmosféru.

Tmavě fialové tapety dodají interiéru trochu ponurou, ale energickou atmosféru.

FOTO: Arthouse, Lime Lace

Společnost uvedla, že tuto barvu může dobře doplnit i světle růžová nebo tmavší zelená, tedy tóny, které byly na výsluní v posledních letech.

Nevšední konzolový stolek působí jako z jiného světa a svým tvarem připomíná útesy.

Nevšední konzolový stolek působí jako z jiného světa a svým tvarem připomíná útesy.

FOTO: Boca do Lobo

Efektní bude bezesporu i kombinace tohoto odstínu s mramorem a metalickými prvky. Tato kombinace bude působit nadčasovým, noblesním a také hodně luxusním dojmem. [celá zpráva]