Dominika Petrtýlová z ateliéru skla na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, která se stala Objevem roku, se dlouhodobě zabývá netradičním přístupem ke sklářským barvám a hledáním nových malířských technik.

Její kolegyně Kristýna Mikolášková byla oceněna za objekt složený ze dvou samostatných částí, které však tvoří důmyslný celek. Světelný děj tvoří podle kurátorů silný emocionální zážitek a dotváří harmonický vjem, který má navodit klid a umožnit rozjímání.

Přidanou hodnotou je interaktivní režim světla, který mění tón a intenzitu světelného zdroje.

Kristýna Mikolášková vytvořila nevšední světelný objekt, který by měl v interiéru vyniknout.

Nevšední světelný objekt Dione by měl v interiéru dostat prostor, aby mohly jeho vlastnosti plně vyniknout.

FOTO: Archiv festivalu Czech Design Week

Pokud jde o prezentaci na festivalu, v té podle poroty bodovala česká značka Yoni, která spojuje přírodu s uměním a zároveň propojuje přírodu s moderním životním stylem.

Uskupení Yoni zaujalo svou prezentací. Je známé předně ekologickými kartáčky, které zapadnou do všech koupelen zařízených v přírodním stylu.

Uskupení Yoni zaujalo svou prezentací. Je známé předně ekologickými kartáčky, které zapadnou do všech koupelen zařízených v přírodním stylu.

FOTO: Archiv festivalu Czech Design Week

Zaujal i designový modem a router do moderních domácností. Porota udělila zvláštní ocenění modelu O2 Smart Box, který navrhl Martin Tvarůžek. Jde o zařízení, které v sobě propojuje nejvýkonnější modem na trhu, wi-fi router a řešení pro připojení chytré domácnosti. Oceněna byla i jednoduchost ovládání pomocí speciálně vyvinuté mobilní aplikace.

Design modem je důkazem, že i čistě funkční objekty mohou v moderním interiéru působit líbivě.

Design modemu je důkazem, že i čistě funkční objekty mohou v moderním interiéru působit líbivě.

FOTO: Archiv festivalu Czech Design Week

„Chtěli jsme vytvořit zařízení s elegantním designem, který je dostatečně atraktivní na to, aby si ho zákazníci umístili vedle televize v super moderním bytě či domě a zároveň dostatečně univerzální, aby obstál v běžných interiérech," popisuje designér Martin Tvarůžek.

Letos se festival Czech Design Week konal v Praze v Hybernské. Pro příští rok pořadatelé slibují, že proběhne v nových prostorách.