Větší místnosti rozdělíme policovým dílem, vzniknou tak menší odlišné prostory. Jsou-li na policích drobnosti, propouští takové přepažení světlo.

Do dílů můžeme vložit různé typy krabic, jiné typy mají už z výroby vlastní dvířka. Některé policové díly kombinují obě možnosti.

Ložnice a obývák

Ložnice a obývací pokoj bývají obvykle největšími místnostmi v bytě, proto jsou pro ně vhodné závěsné police, nejlépe z dýhy nebo masivu v provedení odpovídajícím stylu interiéru.

Policový díl může mít dvířka nebo úložné krabice. Velikost 77 x 77 cm. Cena 899 Kč.

Policový díl může mít dvířka nebo úložné krabice. Velikost 77 x 77 cm. Cena 899 Kč.

FOTO: IKEA (2x)

Aby rozsáhlé stěny nepůsobily přesyceně, přichycujeme policové díly s dvířky vedle jednoduchých polic. Umístíme-li je v různých výškách, řešení stěny nebude působit staticky, získá dynamiku.

Otevřené police může částečně před prachem chránit sklo s dekorativní malbou. Na police pokládáme dekorativní předměty, fotografie v rámečcích či knihy, ale také papírové krabice, drobné kufříky nebo ratanové košíky pro uschování drobností.

Dekorativním i praktickým prvkem jsou nejrůznější skleněné zástěny. Částečně zakrývají otevřené police, takže se na ně tolik nepráší.

Dekorativním i praktickým prvkem jsou nejrůznější skleněné zástěny. Částečně zakrývají otevřené police, takže se na ně tolik nepráší.

FOTO: GRAFOSKLO

Materiály, z nichž jsou police vyrobeny, by měly být v souladu se stylem interiéru. Dovolit si můžeme hřejivé dřevo, dřevovláknité desky, dýhy, ratan, karton. Chladněji působí ocel, sklo.

Kuchyně a koupelna

V některých domácnostech odděluje obývací pokoj od jídelní a kuchyňské části barový pult nebo policové díly, které seskládáme jako stavebnici.

V případě knih dbáme na to, aby z každé strany byly vidět jejich hřbety, v ozdobných dózách můžeme uchovávat kávu, cukr, těstoviny, atd.

Policový díl zavěsíme na stěnu, postavíme na zem, nebo jím přerozdělíme místnost. Velikost 147 x 147 cm Cena 1990 Kč.

Policový díl zavěsíme na stěnu, postavíme na zem, nebo jím přerozdělíme místnost. Velikost 147 x 147 cm. Cena 1990 Kč.

V kuchyni se často nedostává místa pro potřebné pomůcky, které chceme mít při vaření po ruce. Máme-li na stěně u kuchyňské linky volné místo, připevníme na něj polici s držáky na nádobí a kuchyňské náčiní. Zvětšit úložné prostory umožní přistavený policový díl k boční straně kuchyňské linky.

V koupelně skladujeme na policích jen to nejnutnější. Při upevnění dbáme na jejich správný sklon, aby věci ve vlhkém prostoru nesklouzávaly. Někteří výrobci proto povrch polic opatřují protiskluzovou vrstvou, zdrsněním, nebo lehce zvednutým okrajem.

Police Chrome na ručníky s držákem. Cena 2999 Kč.

Police Chrome na ručníky s držákem. Cena 2999 Kč.

FOTO: RAVAK

Materiály, z nichž jsou police vyrobeny, musejí odolat vlhkosti a kuchyňské mastnotě. Oceníme nerez, který v koupelně ladí se sprchou a vodovodní baterií. Máme-li však tvrdou vodu, zůstávají na něm stopy po zaschlých kapkách.

Mléčné sklo vzhledem souzní s vanou a umyvadlem, snadno se ošetřuje. V domácnosti s dětmi se vyplatí levný bezúdržbový tvrzený plast nebo hliník.

Otevřená doplňková závěsná police s nosností 50 kg se hodí do všech obývacích místností.

Otevřená doplňková závěsná police s nosností 50 kg se hodí do všech obývacích místností.

FOTO: DŘEVOJAS

Polička jako dekorace

Minimalistická police značky Bestline je nadčasová a dobře kombinovatelná s ostatními kousky v interiéru. Vyrobeno z 18mm dřevotřískové desky. Stavebnice je opatřena návodem, jak sestavu umístit. Rozměry 22 x 129 x 121,4 cm. Cena 3699 Kč.

FOTO: BONAMI (2x)

Stylové poličky různých tvarů na zdi vytvoří originální úložnou stěnu. Materiál dýha s barevným nátěrem, vzadu jsou očka pro uchycení na zeď. Cena 964 Kč.

FOTO: BELLA ROSE

Polička na knihy značky Umbra pro horizontální uložení knih je neviditelná. Jednu její část přichytíme ke zdi, druhá ji svírá v pravém úhlu. Vezmeme knihu, otevřeme a pevný obal knihy vsuneme mezi spodní část police a drážky. Knihu zavřeme, takže její větší díl spočívá na vrchní straně police. A pokládáme knihy další. Rozměr 13 x 13 x 14 cm. Cena od 389 Kč.

FOTO: HEUREKA.CZ

Dekorativní nástěnná police Winding z lakovaného kovu. Rozměry 15 x 84 x 18 cm. Cena 2199 Kč.

Nerezovou polici s držáky na nádobí využijeme u kuchyňské linky.

FOTO: BRABANTIA

Rohová skleněná polička Omega Bemeta s oblým okrajem. Cena 698 Kč.

FOTO: VODOVO.CZ

Kuchyňská linka obohacená o police na speciálních kotvicích trnech.

FOTO: TRACHEA